2019 03 19i20 rekolekcje kl6 0302019 03 19i20 rekolekcje kl6 019W dniach 19-20 marca uczniowie z obu klas szóstych mieli szansę pogłębienia swojej relacji z Bogiem i bliźnimi podczas rekolekcji. Na czas wielkopostnego skupienia pojechaliśmy do Niepokalanowa, gdzie zamieszkaliśmy w domu w Lasku. Tam ojcowie franciszkanie Michał Brzezicha i Sylwester Gąglewski pomagali nam dojrzeć to co Najważniejsze.

 

Podczas tych dni zwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne, założone przez św. Maksymiliana i dowiedzieliśmy się, jak działa zakonna straż pożarna. Każdy z nas miał szansę przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz powierzyć Bogu siebie i innych podczas adoracji. Drugiego dnia zastanawialiśmy jak rozwijać cnoty kardynalne w naszym życiu.


2019 03 19i20 rekolekcje kl6 031Tym, którzy z nami nie byli, chcielibyśmy zadedykować kilka myśli świętego Maksymiliana Kolbego ku zastanowieniu się:


Największa ofiara - to ofiara z własnej woli.

Dobrze spełniać to co ode mnie zależy, a dobrze znosić to, co ode mnie nie zależy - oto jest cała doskonałość i źródło prawdziwego szczęścia na świecie.
Dużo może być wiedzy, ale miłości w życiu nie widać. Tylko ta wiedza, która wypływa z miłości, ma wartość.

Jedynie prawda jest i może być fundamentem szczęścia tak poszczególnych ludzi jak i całej ludzkości.

Kolana, a nie rozum albo pióro, dają owoc w pracy, kazaniach, książkach.

Módl się nie więcej, ale lepiej i ufaj.

 


logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej