Są organella komórkowe i dżdżownice, układ pokarmowy i systematyka...
AŻ FURKOCZE, WSYSA I ZACHWYCA!

 

 

CZYTAJ ARTYKUŁ ↓

Klasa 7M zastanawia się, do czego podobne są organella w komórce. Najlepsze pomysły: wodniczka - do kaktusa, bo tak jak on gromadzi wodę; aparat Golgiego - do piekarni, bo "wypieka" surowe białka; cytoplazma zaś do...wagi, ponieważ dzięki niej wszystko w komórce znajduje się w równowadze :) Dobra robota!


Klasa 6M gra w biologiczne memory. Czy pomoże im to zgłębić budowę tkanek?


Klasa 5a dwa tygodnie przechowywała wodę z kałuż, stawów i rzek. Dzis wykonywali preparaty mikroskopowe. Ciekawe, co zobaczyli w kropli wody?


Uczniowie klasy 3M poznawali dziś zwierzęta i rośliny jednego z parków narodowych. Spotkali się w grach z podróżniczkiem, podgorzałką, wodniczką no i oczywiście- z łosiem.


Niełatwe słowa: chlorofil, chloroplast i fotosynteza poznawali dziś uczniowie klas piątych. Zastanawiali się też, dlaczego liście jesienią zmieniają kolor i opadają.


Tymczasem klasa ósma rozpoczęła zmagania z genetyką. Nie jest to łatwe, oj, nie jest...Ale modele DNA wyszły całkiem nieźle!


Klasy szóste mierzą się ze straszliwym zwierzęciem, zwanym dżdżownicą. Jest oślizgłe! Jest brudne! Jest dziwne! I do tego...takie szybkie! Ale jak inaczej przekonać się, że pierścienice naprawdę składają się z pierścieni, naprawdę mają układ nerwowy (bo reagują na różne bodźce) i naprawdę są ważne w przyrodzie? No i, drogie szóstaki z 6M, dbajcie o Waszą hodowlę!

SYSTEMATYKA I PIĄTOKASIŚCI
Piątaki lepią różne stwory, żeby zrozumieć, na czym polega systematyka organizmów.


Uczniowie klasy 7T zgłębiają tajniki układu pokarmowego.

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej