2017 11 09 4M niepodleglosc 07Nie bacząc na chłód i niepogodę klasa 4M ruszyła w poszukiwaniu śladów rodzącej się niepodległej Polski.

Obszarem naszych poszukiwań była Ochota oraz Mokotów. Obejrzeliśmy Instytut Radowy przy ul. Wawelskiej, powstały z inicjatywy Marii Skłodowskiej-Curie i noszący jej imię, spędziliśmy miłe chwile w III Ogrodzie Jordanowskim, pamiętającym czasy Marszałka Piłsudskiego, a następnie parkiem noszącym jego imię, zwanym potocznie Pole Mokotowskie, przeszliśmy pod najstarszą polską uczelnię ekonomiczną - Szkołę Główną Handlową, której kampus zaprojektował Jan Koszczyc Witkiewicz, by na koniec stanąć pod mokotowskim oddziałem Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, która od 1919 r. drukuje polskie banknoty.

Po powrocie do szkoły odkryte tropy przykleiliśmy na mapę-planszę, tworząc w ten sposób wspólnie z klasą 4T obraz niepodległej Polski, opartej na sześciu filarach: prawie; administracji publicznej; nauce, historii i kulturze; opiece nad obywatelami oraz budżecie. Obejrzeliśmy też archiwalne filmy z okresu dwudziestolecia międzywojennego i pośpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej