2018 06 22 lektury 5Ti6a 13Kanon lektur często wzbudza dyskusje. W naszej szkole rozmowy o propozycjach lektur to prawdziwa przyjemność!

Uczniowie klasy 5T i 6A mieli możliwość wyboru ostatniej książki omawianej na lekcjach języka polskiego w tym roku szkolnym. Przed każdym z nich było nie lada wyzwanie – prezentacja swojej propozycji lektury przed klasą.

Spośród przedstawionych tytułów wybraliśmy te, które wszyscy przeczytaliśmy i wspólnie omówiliśmy. W klasie 5T największym zainteresowaniem cieszyła się „Arka Czasu” Marcina Szczygielskiego, a w 6A zwyciężyła książka „Dachołazy” Katherine Rundell.

Rozmowy o tych lekturach były wyjątkowo inspirujące! Poniżej prezentujemy listę pozycji polecanych przez naszych uczniów.

Rzućcie na nią okiem i przekonajcie się, że kultura czytelnicza w naszej szkole jest naprawdę na wysokim poziomie! A może wybierzecie spośród poniższych tytułów coś dla siebie? Zachęcamy!

 

 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej