W Środę Popielcową udziałem naszej społeczności w Mszy Świętej rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Jest to czas poprzedzający największe i najważniejsze święta chrześcijańskie - Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się wykorzystać go jak najlepiej, bo to czas szczególnej łaski. W tym okresie Jezus zachęca nas do nawrócenia, do uwierzenia w prawdy ewangeliczne i do pójścia za Nim. On bowiem jest Drogą, Prawdą i Życiem. Aby to zrozumieć, potrzeba chwili ciszy i skupienia. W naszej szkole chcemy, aby każda klasa w okresie Wielkiego Postu miała swój moment wyciszenia i wzięła udział w swoim dniu skupienia.


Cykl rekolekcji rozpoczęły klasy szóste, które w dn. 19-20 lutego były w Niepokalanowie - Lasku, gdzie poznawały życie i działalność św. Maksymiliana Marii Kolbego, a potem m.in. zastanawiały się jak rozwijać w swoim życiu cnoty kardynalne: roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie i męstwo. Rekolekcje prowadzili ojcowie Sylwester Gąglewski i Michał Brzezicha.
Na 12 marca zaplanowaliśmy dla klas piątych dzień skupienia z księdzem Jarosławem Kotulą.
W dn. 14-16 marca najstarsi uczniowie z klasy trzeciej gimnazjum pojadą na swoje ostatnie rekolekcje w naszej szkole i odwiedzą m.in. sanktuarium św. Krzyża w Górach Świętokrzyskich. Rekolekcje odprawi ks. Piotr Janiszewski. W tym samym czasie klasy 2g i siódme pojadą do Sulejówka, gdzie rekolekcjonistą będzie salwatorianin o. Kamil Leszczyński.
21 marca klasy czwarte odwiedzą Salezjański Ośrodek Misyjny, gdzie dzień skupienia poprowadzi o. Tomasz Łukaszuk.
Dla naszych najmłodszych uczniów z klas 1-3 zaplanowaliśmy rekolekcje tuż przed Wielkim Tygodniem. Poprowadzą je m. in. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi.
Pamiętajmy, że Wielki Post nie jest czasem żałoby, rozrywania szat, popadania w rozpacz z powodu naszych grzechów. Bóg przez proroka Joela mówi: „Nawróćcie się do Mnie całym sercem, przez post i płacz, i lament. Rozdzierajcie jednak wasze serca, a nie szaty. Nawróćcie się do Pana, Boga waszego. On bowiem jest łaskawy, miłosierny, nieskory do gniewu i wielki w łaskawości, a lituje się na widok niedoli” (Jl 2,12-13). Bóg mówi nie tylko o potrzebie postu, pokuty i wyrzeczeń, ale również o nieskończonym miłosierdziu Bożym i jego gotowości do przebaczenia.

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej