2015 2016 Iluzjon 002Klasy 6T, 6M i 4B odwiedziły w tym roku trzykrotnie kino Iluzjon, żeby poznać się bliżej z klasyką kina. Obejrzeliśmy najpierw słynne „Żądło” z Paulem Newmanem i Robertem Redfordem, potem jedną z komedii wszechczasów, czyli „Pół żartem, pół serio”, a w zeszłym tygodniu nasz rodzimy „Vabank”. 2015 2016 Iluzjon 001

 

Były to seanse organizowane specjalnie dla nas i byliśmy jedynymi widzami w salce kinowej o wdzięcznej nazwie „Mała czarna”. Wspólnym motywem filmów, które oglądaliśmy w tym roku, było z jednej strony osadzenie akcji w okresie międzywojennym (Żądło – 1936, Pół żartem… - 1929, Vabank – 1934) w środowiskach, które generalnie są na bakier z prawem, z drugiej – lekki, komediowy charakter opowieści. Jak się okazało, wspólnym motywem wszystkich trzech filmów było też to, że na samym początku pojawia się złowroga postać w charakterystycznych butach i białych skarpetkach!

2015 2016 Iluzjon 003

 

Młodzi widzowie mieli okazję zobaczyć na ekranie legendy kina, takie jak Marylin Monroe, Paul Newman czy Robert Redford, dowiedzieli się, że główną rolę w Vabanku gra Jan Machulski, a reżyserem jest jego ojciec Juliusz Machulski. Musieli też zmierzyć się z zawiłościami intrygi, odpowiedzieć sobie na pytanie, kto właściwie jest kim i co knuje, przy okazji zaś mogli dowiedzieć się, na przykład, czym była (w teorii i praktyce) prohibicja w Stanach Zjednoczonych albo co oznacza określenie „ucho od śledzia”.

       

 


 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej