czyli 1M w Muzeum Etnograficznym

MuzEtnograficzne1M 10 04 2015 0110 kwietnia klasa 1M wybrała się do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. To fascynujące miejsce gromadzi świadectwa różnorodności i bogactwa kultur całego świata. My wzięliśmy udział w zajęciach pt. „Zabawki naszych dziadków”.

 

W czasie ciekawego spotkania dowiedzieliśmy się jak wyglądały zabawki naszych dziadków i pradziadków - te sprzed stu czy pięćdziesięciu lat. Wiemy już, że często wykonywane były ręcznie z drewna, słomy, papieru czy gliny. Zabawki urzekały pomysłowością – niektóre można było wprawić w ruch. A to wszystko robili dziadkowie i rodzice, aby sprawić radość dzieciom.

 

Obejrzeliśmy zabawki wykonywane w domach, te wyrabiane w specjalnych rzemieślniczych ośrodkach zabawkarskich i sprzedawane na targach czy odpustach. Mieliśmy też czas na zabawę zgromadzonymi przedmiotami. Okazało się, że zabawki, jakimi bawiły się dzieci dawno temu są niezwykle interesujące i dały nam wiele radości. Na koniec każdy z nas zrobił własną zabawkę – konia na biegunach z kartonu.

 

To była kolejna ciekawa przygoda naszej klasy! :-)

 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej