zoo 4m 09 04 2015 16W piękny, słoneczny czwartek 9 kwietnia, klasa 4m wybrała się do warszawskiego Ogrodu Zoologicznego na lekcję poświęconą płazom i gadom. Największą frajdą było obcowanie ze zwierzętami, możliwość ich oglądania z bliska, głaskania i obserwowania ich zachowań.

 

 

Na początku poznaliśmy podstawowe różnice miedzy płazami i gadami, dowiedzieliśmy się na czym polega zmiennocieplność. Oglądaliśmy dwa gatunki żab pochodzących z Australii i dwa gatunki żółwi – morski i lądowy.  Od prowadzących zajęcia dowiedzieliśmy się jakie są zasady opieki nad żółwiami, jak rozpoznać płeć żółwia, przeprowadziliśmy małe wyścigi tych zwierząt. Kolejnym okazem była piękna agama brodata, którą mogliśmy głaskać i podziwiać jej piękną skórę. Najbardziej strachliwym gadem okazał się młody gekon.  Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, że w odróżnieniu od agam gekony potrafią odrzucać ogon, który wypełniony jest tłuszczem.

 

Najwięcej emocji przysporzyło spotkanie z dwoma wężami – Vanessą i Sybillą. Vanessa to olbrzymi boa dusiciel, który jak przystało na przedstawiciela tego gatunku od razu obwijał się w koło nas, ale dusić chyba nie miał zamiaru. Każdy z nas potrafi już rozpoznać gdzie zaczyna się ogon węża, a gdzie kończy jego tułów, jak wygląda paszcza węża, który potrafi połknąć w całości nawet antylopę.

 

Zajęcia w ZOO zakończyliśmy spacerem, podczas którego podziwialiśmy słonie i ich najbliższych krewniaków – góralki, żyrafy, małpy oraz niedźwiedzie polarne, które dały nam pokaz zabawy w wodzie.

 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej