Po kilku tygodniach, które minęły od ekscytujących podchodów matematycznych, przygotowanych przez kółko Kreatywnych Matematyków dla sąsiadów z Klubu Odkrywców, przyszedł czas na rewanż.

Odkrywcy stanęli na wysokości zadania i zaprosili swoich kolegów na grę miejską. Jednocześnie obie drużyny w losowo wybranej kolejności rozwiązywały dziesięć zadań, które wymagały szybkiego i wielokrotnego przemieszczenia się po najbliższej okolicy naszej szkoły, starając się jednocześnie rozszyfrować ukrytą w zadaniach wiadomość, wskazującą na miejsce, gdzie znajdowała się meta. Dodatkową trudność stanowił fakt, że zadania sformułowane zostały po angielsku, a odpowiedzi udzielone w mowie Szekspira nagradzane były dodatkowymi punktami.


Wyniki uzyskane przez obie drużyny różniły się zaledwie dwoma punktami, a o ostatecznej przewadze Klubu Odkrywców zadecydowało pierwszeństwo na mecie. Rozgrywka trwała blisko dwie godziny i zakończyła się… wspólnymi lodami w Ogródku Jordanowskim. Tym samym oba kółka z wielką pompą zakończyły sezon spotkań. 

 


 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej