GD 1

Miło mi poinformować o sukcesie ucznia naszej szkoły, Stasia z 6M, w międzynarodowych zawodach First Lego League odbywających się w Magdeburgu w ostatnią sobotę, 23 listopada, FIRST LEGO League (FLL) to program skierowany do dzieci i młodzieży, którego celem jest wprowadzenie ich w świat nauki i technologii poprzez zabawę i zdrową rywalizację. Młodzi ludzie nie tylko zdobywają wiedzę praktyczną, ale także uczą się pracy w grupie. Wszystko to ma je zachęcić do pogłębiania swojej wiedzy z przedmiotów ścisłych. Turniej to również niezwykłe emocje. Dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat stają przed wyzwaniem skonstruowania w pełni autonomicznego robota z klocków LEGO TECH, a następnie jego zaprogramowania w taki sposób, aby wykonał on jak najdokładniej szereg czynności, z których każda podlega punktacji.

Tegoroczne zawody odbyły się 23 listopada na Uniwersytecie Otto von Guericke w Magdeburgu w Niemczech. Dzieci z gminy Piaseczno, uczniowie szkół podstawowych i gminazjów, już trzeci rok z rzędu startowały w tych rozgrywkach tworząc grupę o nazwie Green Drops(R), jako jedyny zespół z Polski.  Zadaniem dzieci w tym roku było przygotowanie projektu badawczego o usuwaniu skutków żywiołow naturalnych. Druga część konkursu polegała na zbudowaniu i zaprogramowaniu autonomicznego wielozadaniowego robota, który w ciągu 2,5 minuty rozprawi się ze zniszczeniami wywołanymi przez huragan, uratuje ludzi i zwierzęta i zdobędzie jak najwięcej punktów dla naszej drużyny.

Efektem tych zmagań było zdobycie przez zespół Green Drops pierwszego miejsca w kategorii Projektu badawczego i drugiego miejsca w Rozgrywkach robotów! Projekt badawczy polegał na analizie przyczyn powodzi spowodowanej wylaniem Perełki w Piaszecznie, oraz propozycji zapobiezenia stratom mienia gdyby powódz miała się powtórzyć. Projekt oceniany był przez pracowników uniwersytetu  a nagrodę wręczyła pani rektor Uniwersytetu w Magdeburgu
Nawet lokalna prasa pisała o ambitnej drużynie z Polski,  która dzielnie walczyła z dziewięcioma niemieckimi zespołami

http://www.volksstimme.de/nachrichten/magdeburg/1181732_Kampf-der-Lego-Roboter-gegen-Naturgewalt.html

Pozdrawiam
Janusz Naklicki

 


 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej