W piątek 25 października, korzystając z zaproszenia pani Anety Woźniak, zespół Małej Przymierzalni udał się do telewizji przy ul. Woronicza. Mieliśmy obejrzeć studia, w których nagrywa się programy popularnonaukowe dla dzieci i młodzieży oraz obserwować nagranie programu "Jak to działa", kontynuujący najlepsze tradycje polskiej telewizji publicznej, realizującej ambitne programy o tematyce naukowej. Prowadzącym był Radek Brzózka – młody, sympatyczny popularyzator wiedzy.

               Młode dziennikarki były pod wrażeniem nowego budynku przy ul. Woronicza. Mogły uczestniczyć w nagraniu programu o sztucznym mózgu (planowana emisja: sobota, 2 listopada, g. 10.30. I program TVP).

Zanim do studia przyszli główni bohaterowie: Profesor i Dziennikarz, dziewczyny rozmawiały z reżyserką panią Małgorzata Kosturkiewicz, próbowały swoich sił jako „operatorki kamery”, obserwowały przygotowanie scenografii, poprawianie oświetlenia, wykonanie makijażu. Dowiedziały się, co to są duble, oglądając wielokrotne nagrywanie tych samych fragmentów rozmowy tak, aby wszystko wypadło idealnie. Trwało to naprawdę długo i było bardzo nużące, tak dla ekipy, jak i dla obserwatorek, które miały trochę trudności z zachowaniem ciszy i powstrzymaniem się od podjadania słonych paluszków…

               Więcej o tej wizycie – w kolejnym numerze Małej Przymierzalni.

Bardzo dziękujemy pani Anecie Woźniak za zaproszenie nas do telewizji i przygotowanie spotkania z pracującymi przy realizacji programów specjalistami.

 

*Schowaj panu ogonek… - takie polecenie wydała pani Małgorzata Kosturkiewicz jednemu z członków ekipy, realizującej program. Chodziło o schowanie kabla od mikrofonu, który „wymknął się” spod marynarki Profesora.

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej