"Pojechaliśmy pociagiem do Torunia. Mieszkaliśmy w Domu Turysty PTTK. Zwiedziliśmy ruiny zamku krzyżackiego.Byliśmy w Domu Legend, gdzie przewodniczka opowiadała nam o dziejach miasta. Zwiedzieliśmy też fort nr IV, wokół którego znajdowała się fosa. Byliśmy na seansie w planeterium oraz w Geodium i Orbitarium. Tam było bardzo fajnie.Budynek planetarium ma okrągły kształt i jest przykryty kopułą. Zwiedziliśy też dom Kopernkia, gdzie znajduje się jego muzeum i wiele pamiątek. Oglądaliśmy basztę Krzywą Wieżę. Próbowaliśy przy niej stanąć prosto, ale się nie dało.Byliśmy w parku etnograficznym. Wchodziliśy do starego młyna wodnego. Potem wspinaliśmy się na wieżę ratuszową, która ma 40 m wysokości. Stamtąd oglądaliśmy panoramę tego pięknego miasta. Najbardziej podobało mi się w forcie, bo pani była bardzo miła. Chciałabym pojechać tam jeszcze raz."

Julianka

"Najbardziej podobał mi się Dom Legend. Była tam klatka dla tych, którzy byli niegrzeczni. Były też szczury, które zdechły na dżumę. Robiliśmy małe przedstawienie. Józek był takim służącym , który sprząta kupy koni, a Michał był królem. Ja byłam mieszczanką, która wylała królowi na głowę siki z nocnika. Potem jeszcze byliśy flisakami i spychaliśmy się wiosłami z tratwy. Chciałabym pojechać tam z siostrami. "

Łucja

"W Toruniu był też zamek krzyżacki. Zwiedzaliśy ruiny. Pokazano nam makietę zamku, takiego jak wyglądął on wcześniej, czyli około XIII wieku. Była tam sala strachów, która najbardziej mi się podobała."

Lena


 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej