Gozdzowka 03

   

 

 

 

 

 

 

Klasa 1Tradycyjna pojechała na jesienną szkołę do gospodarstwa agroturystycznego „Pod Dobrotliwym Serafinem”. Był to nasz pierwszy wspólny wyjazd.

Sympatyczni gospodarze przygotowali dla nas ciekawe zajęcia i atrakcje. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach sportowych : zjeżdżały  i huśtały się na linie, chodziły po równoważniach, tropiły w ciemnościach nocy ukryte przedmioty.  Chętnie powoziły drewnianymi wózkami, ćwicząc przy tym siłę rąk.

     Odwiedziliśmy piekarnię, w której dzieci samodzielnie wyrabiały ciasto na drożdżowe bułeczki, lepiły z niego fantastyczne kształty, czuwały nad procesem wkładania do pieca i pieczenia .

     Gospodyni zaprosiła nas do swojej pracowni, gdzie zgromadziła wykonane własnoręcznie  lalki. Poznaliśmy ich ciekawe historie. Na zajęciach plastycznych każde dziecko wykonało papierową laleczkę i utkało dla niej kolorową sukienkę lub płaszcz. Sprytne palce naszych dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem.

     Piękna, jesienna pogoda sprzyjała spacerom i wycieczkom po okolicy. Wyprawa do zagajnika zakończyła się poznawaniem i zbieraniem dorodnych grzybów. Odwiedziliśmy gospodarstwo, w którym mogliśmy zobaczyć  i nakarmić kury, kaczki i gołębie. Każdy uczestnik wycieczki zdobył tytuł gospodarza i zastał pokropiony wodą ze studni.

     Nasza jesienna szkoła była bardzo udana. Wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.  Już myślimy o kolejnym wspólnym wyjeździe.

                                                                                      Opisała Barbara Mortas

 

 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej