Przypominamy, że do 18 maja (środa) należy wpłacić drugą ratę wpłaty za szkołę wiosenną (300zł)!

Dla zainteresowanych przedstawiamy opisy grup.


Grupy dla klas 4, 5 i 6

Morska grupa językowa (angielsko-niemiecka)

Jeśli masz ochotę wędrować po plażach, lasach w poszukiwaniu miejsc niezwykłych, tajemniczych, baśniowych przyłącz się do naszej grupy. Będziemy szukać niezwykłych wrażeń. Nauczymy się nazywać otaczający świat za pomocą słów angielskich i niemieckich. Stworzymy własny słownik angielsko–niemiecki. Będziemy śpiewać szanty po angielsku i bawić się w teatr po niemiecku.

p.Ewa Kiefer i p.Dariusz Łukawski

Moczarki kanadyjskie nad Zalewem Wiślanym (turystyczna)

Jeśli lubisz fotografować i prowadzić wywiady. Jeśli odkryłeś w sobie reporterska żyłkę przyłącz się do naszej grupy. Nauczymy się fotografować zwyczajne rzeczy w niezwykły sposób. Opracujemy przewodnik po Mierzei Wiślanej, namalujemy na wielkim płótnie ilustrowaną mapę okolicy, by inni mogli podążać naszym szlakiem.

p.Małgorzata Michalak i p.Magdalena Pelc

SURVIVA Poszukiwacze skarbów (surwiwalowa)

„to survive” – przetrwać
Aby przetrwać w trudnych warunkach trzeba mieć nie tylko dużą siłę fizyczną, odporność na ból, wytrzymałość na zimno, głód, pragnienie, brak snu, ale przede wszystkim silną psychikę i cechy charakteru takie, jak: odwaga, samozaparcie, wiara we własne możliwości, umiejętność współpracy w grupie. Zarówno siłę fizyczną, jak i psychiczną będziesz mógł poćwiczyć w naszej grupie.

p.Ewa Polak i p.Przemek Hołomiej

Grupa Kamienie

Ta grupa jest dla twardych jak granit i delikatnych jak piasek. Ale przede wszystkim dla ciekawskich. Głównym hasłem grupy będzie: Z czego to jest zbudowane? Będziemy poznawali dogłębnie region, w który jedziemy. Jego przyrodę, zabytki i nowe budownictwo. Zapraszamy tych, którzy chcą się dowiedzieć: jak budowano dawniej kościoły i jak zbudowany jest Kościół?, dlaczego miejscowości na tym terenie tak się nazywają?, kto mieszkał na Żuławach?. Pracując w naszej grupie będzie można trochę porysować, i trochę pobawić się w teatr. Nie ukrywamy, że będziemy sporo chodzić, ale będzie też czas na budownictwo plażowe.

p. Kasia Barszcz i p. Gosia Zielińska

T.W.Ó.R. ( dla klas 3, 4 i 5)

Jeśli lubisz zmieniać tworzywo w twór wykorzystując przy tym ręce, głowę i różne narzędzia, zapraszamy do naszej grupy. Co nas czeka?
PLECENIE WIĄZANIE PIŁOWANIE ZBIJANIA FOTOGRAFOWANIE BUDOWANIE KLEJENIE SMAŻENIE KOPANIE ZWIEDZANIE

p. Iza Sawicka i p. Kasia Hołomiej

Grupy dla klas 1, 2 i 3

KUMY NA TARADEJI

Hej kumy, plany na wyjazd mamy! Niech każdy się dowie, że podróżując z nami taradeją drewnianą wymaluje i zmajstruje: holendrów wiatraki, żuławskie kanały, część morza naszego i rybaka wytrwałego. Morską latarnię, zielarską spiżarnię... I co jeszcze?
Więcej nie zdradzamy, lecz każdego z osobna serdecznie zapraszamy.

p. Ola Kłoczewiak i p. Kasia Żółtek

BIEGUSY

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak żyją „ Biegusy” zapisz się do grupy przyrodniczej. Wstaniemy o świcie (4rano) po to, żeby w blasku wschodzącego słońca posłuchać głosów budzących się ptaków. Spróbujemy w ciemnościach znaleźć drogę do domu. Ciekawskie i wytrwałe „Biegusy” dotrą do miejsc gdzie Wisła wpada do Morza bałtyckiego. spróbujemy znaleźć bursztyn i wytropić żeremie bobrów. Przeprowadzimy doświadczenia związane z trzema żywiołami: wodą , ogniem i powietrzem. wolne od tropienia chwile wypełnimy grami i zabawami terenowymi. Zapraszamy do nas „ranne ptaszki” , „nocne marki” i bystre sokole oczy.

p. Basia Mortas i p. Dorota Kwiecińska

WILKI MORSKIE

Ahoj, Wilku Morski!
Wyrusz z nami w rejs śladami wielkich podróżników i odkrywców. Będziemy snuć opowieści i śpiewać szanty. Spróbujemy odnaleźć skarb ukryty przez piratów. Może odkryjemy nieznany ląd? Zapraszamy tych śmiałków, którzy nie boją się długich marszów, upału i ciemności.

p. Jagna Starska i p. Zosia Białek

AQUA (badawczo-naukowa)

"Dusza ludzka

Podobna jest do wody:

Przychodzi z nieba i wznosi się do nieba (...)"

    J. W. Goethe

Aqua to słowo pochodzące z języka łacińskiego i oznaczające wodę.
W tym roku zajmiemy się dokładniej tym właśnie żywiołem. Korzystając z bliskości Bałtyku poznamy właściwości tej cieczy za pomocą rozlicznych eksperymentów. Dowiemy się jakie znaczenie ma ona dla wszystkich organizmów żywych i jak wielkim jest darem. Powędrujemy też przez wieki i przypomnimy sobie historie biblijne związane z wodą, takie jak: Przejście przez Morze Czerwone, Chrzest Jezusa w Jordanie, Cud w Kanie Galilejskiej.
Wszystkich pasjonatów wiedzy i nauki serdecznie zapraszamy

p. Magda Wilska i p. Monika Pawluczuk-Solarz

ROBINSONADA

Czy potrafisz zbudować dom na wyspie oraz wykonać podstawowe narzędzia i naczynia?
Czy chciałbyś samodzielnie zdobyć i przygotować pożywienie?
Czy chcesz dowiedzieć się, kim był Robinson...
Jeśli tak, to koniecznie zapisz się do naszej grupy.

p. Ania Oniszk i p. Dorota Dębska

ŚPIEWAJĄCY SPORTOWCY (sportowo–muzyczna)

Grupa sportowo- muzyczna czeka na tych, którzy dni wiosennej szkoły chcą spędzić na sportowo, a wieczory na śpiewająco. Będziemy grać w piłkę nożną, wykonywać różne ćwiczenia ruchowe, bawić się i śpiewać. Wybierzemy się na pieszą wycieczkę. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

P. Piotr Pawiński i p. Marcin Kubik

T.W.Ó.R. (dla klas 3, 4 i 5)

Tylko klasy 3!!
Jeśli lubisz zmieniać tworzywo w twór wykorzystując przy tym ręce, głowę i różne narzędzia, zapraszamy do naszej grupy. Co nas czeka? 
PLECENIE WIĄZANIE PIŁOWANIE ZBIJANIA FOTOGRAFOWANIE BUDOWANIE KLEJENIE SMAŻENIE KOPANIE ZWIEDZANIE

p. Iza Sawicka i p. Kasia Hołomiej


 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej