Nasza szkoła podstawowa współpracuje ze szkołą podstawową z miejscowości Horden. Miasteczko to leży niedaleko Durham, na północno-wschodnim wybrzeżu Anglii.

Oto adres naszego partnera:

Our Lady Star of the Sea Pri School, Peterlee 

Durham

Address: Thorpe Road

Horden

Peterlee

Durham

Post Code: SR8 4AB

Jest to szkoła katolicka, do której uczęszcza ok. 130 uczniów w wieku 4-11 lat. Dotychczas prowadziliśmy współpracę polegającą na zaplanowaniu szeregu wspólnych działań i wymianie doświadczeń oraz kontaktów drogą pocztową i e-mailową.

Program działań ustalamy wspólnie z nauczycielami partnerskiej szkoły. Ostatnio uczniowie szkoły angielskiej otrzymali od nas paczkę z prezentami. Wysłaliśmy im polskie kolędy zaśpiewane i zagrane przez naszych uczniów, nagrane na płytę CD w naszej szkole dzięki staraniom Pani Dagny Sadkowskiej i Pana Piotra Pawińskiego. Do pudełka dołożyliśmy kartki świąteczne wykonane przez nasze dzieci, sianko, opłatek i CD-Rom z dwoma prezentacjami naszej szkoły (wykonanymi przez Antka Bremera i Zosię Żółtek – obie do obejrzenia na naszej stronie). Do tych wszystkich elementów dodaliśmy „instrukcję świąteczną” z opisem polskich obyczajów Bożonarodzeniowych. Pudełko dotarło do Anglii w całości i zostało otwarte podczas apelu szkolnego. Otrzymaliśmy podziękowania od uczniów i nauczycieli. Teraz czekamy na paczkę z Anglii, ponieważ nasi partnerzy przygotowują właśnie prezentację swojej szkoły. Kiedy tylko ją otrzymamy natychmiast zamieścimy ją na naszej stronie.

Następnym krokiem będzie założenie w szkole Klubu Europejskiego. Taki klub już powstał w Horden. Członkowie tego klubu (dzieci w wieku 8-11 lat) napisały właśnie pierwsze listy w poszukiwaniu tzw. „penpals” (korespondencyjnych przyjaciół). Mamy nadzieję, że zawiążą się ciekawe znajomości, a może nawet przyjaźnie. Kluby będą nie tylko korespondowały ze sobą, ale również wykonywały takie same działania w obu szkołach. Zamierzamy na przykład ogłosić konkurs plastyczny na logo klubu, konkurs na nazwę klubu i inne.

O wydarzeniach dotyczących współpracy nasze dzieci są informowane na apelu szkolnym (w każdy wtorek) oraz podczas lekcji języka angielskiego.

Kolejne informacje już wkrótce!

Joanna Jedlińska


Prezentacje uczniów szkoły podstawowej

 

Rozpoczęliśmy współpracę ze szkołą podstawową w mieście Durham (wschodnie wybrzeże północnej Anglii). W tym roku szkolnym nasi uczniowie będą korespondowali z uczniami tamtej szkoły, aby się poznać i nawzajem sobie przedstawić. Właśnie w tym celu ogłosiliśmy konkurs na prezentację mulimedialną wykonaną w programie PowerPoint.

Konkurs zakończył się 1 grudnia 2006 r.

Przedstawiamy dwie konkursowe prezentacje:


 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej