Szkolna wycieczka rowerowa - piątoklasiści 2018

2018 06 17 wycieczka rowerowa 442018 06 17 wycieczka rowerowa 22W niedzielę 17.06.2018r. odbyła się szkolna rowerowa wycieczka z Wilanowa do Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku.

Wzięli w niej udział piątoklasiści, którzy kilka tygodni wcześniej zdali egzaminy na kartę rowerową. Odwiedziliśmy ciekawe miejsca jak: samochodowy prom na Wiśle w Gassach, lotnisko w Oborach, Cieciszew, rynek w Górze Kalwarii - aż dotarliśmy na zamek.

W tym ciekawym miejscu uczestnicy odpoczęli, zagrali w historyczną grę zamkową "Kto tu bywał" i zjedli pizze.

Ostatni etap to piętnastokilometrowy dojazd na stację kolejową. Do Warszawy wróciliśmy pod wieczór, wspólnie pokonaliśmy 51km i przeżyliśmy wiele przygód, o których uczestnicy na pewno chętnie opowiedzą :)

pan Filip z ekipą

 

Czytaj więcej...

Turniej szachowy

2018 06 16 4T turniej szachowy 001

W sobotę odbył się I turniej szachowy w naszej szkole.

 

Udział w nim wzięło kilkunastu uczniów a o przebieg turnieju zadbał pan Paweł Szuwarski.

 

Czytaj więcej...

12 Bieg Ursynowa i nasza reprezentacja

2018 06 16 bieg Ursynowa 0912.BIEG URSYNOWA!

16 czerwca przedpołudniem mini-drużyna z naszej szkoły wzięła udział w Otwartych Mistrzostwach Polski w biegu ulicznym na 5km - Bieg Ursynowa (Zofia Troniewska, Zofia Latała, Marysia Zienkiewcz oraz Krzysztof Rupiński i Filip Trząski).

Trasa biegu, była dziś wyjątkowo trudna, rozgrzany od samego rana asfalt oraz brak wiatru i pełne słońce sprawiały że miejscami żar był trudny do wytrzymania. Nasza ekipa dzielnie pokonała biegiem 5km i w komplecie stawiła się na mecie i to z super wynikami!
ZOSIA TRONIEWSKA z czasem 23:47 zdobyła 3 miejsce w kategorii K12 czyli dziewcząt 12-13 lat.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa za rok, również rodziców.

 

Czytaj więcej...

Zawody Bezpieczne Wakacje 2018

2018 06 12 zawody bieg bezp wakacje 192018 06 12 zawody bieg bezp wakacje 0512 czerwca na terenie Dolinki Służewieckiej odbyły się zawody "Bezpieczne Wakacje 2018". Tuż przed zawodami dowiedzieliśmy się o zmianie kategorii wiekowych, zatem dziś pobiegły osoby z klas 1,3,5 a tydzień temu klasy 2,4,5,6. Dziś z uwagi na termin zielonych szkół na trasach nie było dużego tłoku.

Nasi zawodnicy oczywiście wykorzystali sprzyjające warunki i zdobyli dużo medali. Najbardziej cieszą występy najmłodszych pierwszoklasistów, który dziś poraz pierwszy poczuli na czym polegają przełaje.
Wygrali dziś: Marysia Skraba, Jan Dąbski, Iga Rudnik, Józek Motoczyński i Ala Łodko. Dodatkowo medale zdobyli także Matylda Coddington, Jędrek Kamiński, Staś Kotomski, Jan Ślizień, Karolina Adamczyk, Ewa Salak, Karolina Mmereole, dużo osób znalazło się też w dekorowanych szóstkach. Zapraszamy do oglądania galerii, to już ostatnie dziecięce zawody sportowe w tym roku szkolnym.

Biegajcie dużo w wakacje bo od września rozpoczynamy Mistrzostwami Mokotowa!
A no.. nie zapominajmy że w najbliższą sobotę trójka dziewcząt z klas 5 zmierzy się z dystansem 5km podczas ulicznego biegu Ursynowa!
Mocno trzymajcie kciuki!

 

 

Czytaj więcej...

Karta rowerowa piątoklasistów 2018

2018 05 24 karta rowerowa 1324 maja w klasach 5 odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Jak co roku składał się z dwóch części. Część techniczna odbyła się na szkolnym boisku. Uczestnicy musieli pokonać szereg przeszkód jak: slalom, ósemka, zatrzymanie we wskazanym miejscu czy kierowanie jedną ręką. Część druga (sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego w praktyce) odbyła się w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul.Sołtyka. Uczestnicy musieli poruszać się po terenie miasteczka zgodnie z przepisami ruchu drogowego przez podany czas.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim POZYTYWNYCH WYNIKÓW!!

 

Już niebawem w ręce piątoklasistów trafią nowiutkie karty rowerowe a oni znów legalnie będą mogli wsiąść na swoje rowery.

 

UWAGA! Przypominamy że karta rowerowa jest dokumentem obowiązkowym przy poruszaniu się osoby niepełnoletniej (starszej niż 10 lat) po wszystkich drogach publicznych (czyli również po ścieżkach rowerowych). Jadąc rowerem dokument należy posiadać zawsze przy sobie.

 

Życzymy zawsze przyjemnych i bezpiecznych przejazdów!

 

 

Czytaj więcej...

Wiosenne Biegi Przełajowe 2018

2018 05 22 zawody bieg 012018 05 22 zawody bieg 2522 maja 2018 r. na terenie Dolinki Służewieckiej odbyły się zawody "Wiosenne Biegi Przełajowe".

Jadąc tam byliśmy przekonani, że jedziemy na zawody "Bezpieczne Wakacje", ale te, jak się dowiedzieliśmy, będą dopiero 12 czerwca. Cóż... To samo miejsce, ten sam organizator, ten sam regulamin i kategorie. Ale skoro przyjechaliśmy to i wystartowaliśmy... i to całkiem dobrze...

 

Zdobyliśmy 5 medali!! Podwójne zwycięstwo odnieśli bracia Jaś i Staś Czuchajowie zdobywając Złoty i Srebrny medal, Srebro wywalczyli także Jan Odoliński i Hela Komorowska, a medal brązowy Zosia Troniewska. Dużo osób znalazło się też w dekorowanych szóstkach: Jan Latała, Julek Broda, Kaja Marcinkowska i Antek Dembiński. Pozostali ukończyli biegi w dobrym stylu trzymając się czołówki. Dla młodszych była to idealna okazja, aby dobrze zapoznać się z przełajami.

 

Za niecały miesiąc ponownie pojawimy się na Dolince - druga szansa na dobre rezultaty.

Biegajcie!!

 

Czytaj więcej...

Czwórbój lekkoatletyczny

2018 05 10 lekkoatletyka 0052018 05 10 lekkoatletyka 010Nasze Dziewczęta 2 miejsce w dzielnicy! ALA Rekordzistką SZKOŁY na 600m.

 

10 maja na stadionie przy ulicy Koncertowej rozgrywane były zawody 4-boju lekkoatletycznego. Zawodnicy rywalizowali w 4 dyscyplinach: sprint 60m, bieg długi 600m/1km,rzut w dal i skok w dal z rozbiegu.

Nasze dziewczęta w składzie: Alicja Łodko, Zosia Troniewska, Zosia Latała, Matylda Zając, Karolina Mmereole, Jagoda Fijałkowska wywalczyły II miejsce w śród kilkunastu szkół podstawowych.

Czytaj więcej...

Dziewczęta na III miejscu w mokotowskim turnieju piłki nożnej

2018 04 18 pilka dziewczyny 007Miło nam poinformować, że nasza reprezentacja zajęła III miejsce w Mistrzostwach Mokotowa w piłce nożnej dziewcząt a Ala Łodko została królową strzelczyń zdobywając 13 goli w turnieju.

Skład reprezentacji:
1.Ala Łodko
2.Zosia Troniewska
3.Helenka Komorowska
4.Hania Niemyjska
5.Marysia Kędzior
6.Lena Jednacz
7.Hania Litwin
8.Oliwia Staszków
9.Marysia Zienkiewicz
10.Helenka Salak

Serdecznie gratulujemy !
Nauczyciele wf

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Warszawy w łyżwiarstwie - dziewczęta

2018 03 21 lyzwy Warszawa 002Dzień po zawodach pływackich przyszedł czas na nasze łyżwiarki. Dziś na Torwarze odbyły się Mistrzostwa Warszawy czyli finały Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie dziewcząt.

 

Nasze dziewczęta w składzie Teresa Sikorska, Matylda Zając, Ala Łodko, Hela Komorowska, Kaja Marcinkowska reprezentujące również dzielnicę Mokotów zdobyły BRĄZOWE medale!!

 

Nasza szkoła pokonała kilkanaście warszawskich dzielnic. Lepsze od naszych okazały się Śródmieście i Ursus.

Gratulujemy dziewczętom wspaniałego występu!!

Czytaj więcej...

Zawody pływackie

2018 03 20 plywanie Warszawa 00120 marca na basenie przy ul.Barcelońskiej odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w pływaniu.

2018 03 20 plywanie Warszawa 007Nasze dziewczęta zajęły wysokie 6 miejsce w sztafecie 8 x 25m stylem dowolnym!! Biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom zawodów i to, że niektóre czołowe zespoły (szkoły) mają własne baseny i UKSy pływackie jest to naprawdę dobry wynik.

Nasze dziewczęta pływały dziś szybko i pewnie, wspierały się, dopingowały w drużynie, a po każdym przepłyniętym basenie widać było radość z dobrze wykonanego zadania! Emocji nie brakowało. Ostatecznie nasze reprezentantki wygrały swoją (2) serię i z napięciem oczekiwały końcowych wyników. Bardzo dziękujemy za udział Janki, która dołączyła do naszego zespołu w ostatniej chwili oraz wszystkim reprezentantkom, które odważnie i odpowiedzialnie stanęły na wysokości zadania
Skład: Zosia Smyrgała, Nina Niemiec, Hela Salak, Hania Niemyjska, Marysia Zienkiewicz, Zosia Latała, Marta Kudła, Janka Białynicka-Birula.

Czytaj więcej...

Łyżwiarskie Czwartki - koniec sezonu 2017/2018

2018 03 08 lyzwiarskie 014W czwartek 8.03.2018r. na Torze Stegny odbyła się uroczystość kończąca kolejny sezon cyklu zawodów Łyżwiarskie Czwartki.

W tym sezonie nasi uczniowie brali udział w zawodach łyżwiarskich wyjątkowo licznie. Po dekoracjach indywidualnych przyszedł czas na drużynę.

 

Nasza szkoła ponownie wywalczyła I miejsce w klasyfikacji szkół!!

Dziękujemy, że byliście i za trud cotygodniowych startów.

 

Mamy nadzieję, że pełnym składem spotkamy się w przyszłym sezonie łyżwiarskim a wszystkich którzy nigdy jeszcze nie spróbowali tej imprezy zapraszamy serdecznie za rok, najlepiej na początku na rolki :)

p. Justyna Trząska i p. Filip Trząski

 

 

Czytaj więcej...

Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych 2018 zakończone!

00a2018 02 26 03 03 zimowe igrzyska 085b2018 02 26 03 03 zimowe igrzyska 054Podobnie jak w latach poprzednich nasza 18 osobowa reprezentacja wyjechała w okolice Zakopanego, aby przez kilka dni rywalizować ze szkołami z całej Polski w sportach zimowych (łyżwy, narty zjazdowe, biegówki). 
Tegoroczne Igrzyska należały jednak do najtrudniejszych, w jakich mieliśmy okazję brać udział. Wszystko to za sprawą ekstremalnie niskich temperatur! Każdego ranka temperatura wynosiła mniej niż 20 stopni poniżej zera, a nasi reprezentanci dzielnie pakowali sprzęt i jechali na starty.


s2018 02 26 03 03 zimowe igrzyska 087Igrzyska ostatecznie można zaliczyć do bardzo udanych. Nasza szkoła zajęła III miejsce wśród wszystkich szkół podstawowych. Nasi reprezentanci przywieźli aż 12 medali: 8 w łyżwiarstwie szybkim, 3 w narciarstwie biegowym i 1 w narciarstwie alpejskim. 3 złote (Antek Dembiński - biegówki, Krzyś Łodko - łyżwy, Ala Łodko - łyżwy,) 6 srebrnych (Hania Litwin - łyżwy i narty, Antek Dembiński - łyżwy, Krzyś Łodko - biegówki, Matylda Zając - łyżwy, Ignacy Sikorski - łyżwy), 3 brązowe (Jan Odoliński - łyżwy i biegówki, Helena Komorowska - łyżwy) 
Dodatkowo bardzo wiele osób z naszej szkoły było dekorowanych na miejscach 4-6.


Jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych sukcesów i dziękujemy za zaangażowanie, wytrwałość i wzajemną pomoc.

Filip Trząski

 

Czytaj więcej...

Łyżwiarskie Mistrzostwa Mokotowa

2018 02 22 lyzwiarskie 00122 lutego 2018 r. na Torze Stegny długi sportowy dzień pełen zawodów! Rozpoczęliśmy rano od Mistrzostw Mokotowa w Błękitnej Sztafecie dziewcząt.

W tej łyżwarskiej konkurencji pełnej technicznych elementów nasze dziewczęta w składzie Ala Łodko, Matylda Zając, Teresa Sikorska, Hela Komorowska, Kaja Marcinkowska, zajeły I miejsce!

Kolejny rok będą reprezentowały Mokotów na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

 

Około południa występowali chłopcy rywalizujący w konkurencjach hokejowych. Bardzo młody skład: Krzyś Łodko, Jan Odoliński, Antek Dembiński, Teodor Kaliciuk, Jan Ślizień, Jan Dąbski zdobył srebrne medale i II miejsce.

Od 14:30 nasza wielka 60-os. ekipa łyżwiarska wzięła udział w 7 (przedostatniej) edycji Łyżwiarskich Czwarków!

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Szkoły w narciarstwie alpejskim 2018

2018 02 14 mistrzostwa narty 0012018 02 14 mistrzostwa narty 037W środę 14 lutego odbyły się na Szczęśliwicach VII Mistrzostwa naszej Szkoły w Narciarstwie Alpejskim!

W zawodach wystartowało aż 73 uczniów, wszyscy pokonali trasę slalomu dwukrotnie. Nie zabrakło wielkich sportowych emocji: o lepszym miejscu decydowały ułamki sekund a drobne nierówności na ostatnich tyczkach wymagały od zawodników zachowania maksymalnej koncentracji na całej trasie slalomu.

Najlepszy czas zawodów i jednocześnie tytuł Mistrza Szkoły 2018 uzyskała Zosia Troniewska! pokonując trasę w czasie 17,98s. W swoich kategoriach zwyciężyli również Staś Kołodziej (chłopcy 4-6) Iga Rudnik (dziewczynki 1-3) i Jan Ślizień (chłopcy 1-3).

Dodatkowo małe upominki odebrali nasi najmłodsi narciarze oraz weterani,którzy brali udział w tych zawodach co roku przez 6 lat!! Dziękujemy że byliście z nami! Mamy nadzieję, że za rok będzie jeszcze więcej uczestników. Bo bez uczestników nie ma zawodów i tak wspaniałej atmosfery. Bardzo dziękujemy też pani Ani Salak za super zdjęcia które możecie podziwiać poniżej.

 

 

 

Czytaj więcej...

Mistrzostwa Mokotowa w tenisie stołowym chłopców, klasy 7 oraz 2 i 3 gimnazjum

W ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Szkole Podstawowej nr 205 odbyły się zawody tenisa stołowego chłopców. W turnieju wzięło udział 19 zespołów. Rozgrywki były prowadzone w systemie pucharowym: drużyna przegrana odpada z turnieju...

Naszą szkołę reprezentowali Bartosz Hryniecki, Maciej Podniesiński i Robert Czernecki. Chłopcy we wszystkich swoich meczach nie mieli sobie równych, nie tracąc nawet seta!!! 
Ich wysiłek i determinacja sprawiły, że odnieśli wspaniały sukces i będą reprezentować Mokotów na zawodach warszawskich.
Nasi reprezentanci otrzymali puchar i medale.
Gratulacje!!!

Adam Zawiasa
Nauczyciel  wychowania fizycznego w filii naszej szkoły na Kabatach


 

WOM - sztafety

2017 10 12 sztafety 001Dziś 12.10.2017r. na warszawskim AWFie odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w biegach sztafetowych.

Nasze dziewczęta reprezentujące dodatkowo dzielnicę Mokotów pobiegły dobrym tempem uzyskując czas 39 minut co ostatecznie dało im 8 miejsce w Warszawie. Pokonaliśmy dzielnice Rembertów, Wesoła, Wilanów, Praga Pn, Wola, Ochota, Śródmieście, Praga Pd, Ursus, Włochy. Można więc powiedzieć że na opisanym wyżej obszarze nie ma szybszych od naszych ;) W tym roku przegoniło nas 7 dzielnic. Zwycięski Żoliborz, Bielany, Bemowo,Białołęka, Ursynów, Targówek i Wawer. Trasa była dużo dłuższa niż eliminacje dzielnicowe a poprowadzenie jej lasem i łąką nadawało jej prawdziwy przełajowy charakter. Na tym kończymy zmagania biegowe w tym sezonie.

Czytaj więcej...

ALICJA ŁODKO - NAJSZYBSZĄ DZIEWCZYNĄ Z KL.5 W WARSZAWIE

2017 10 05 Ala L mistrzyni Wawy 0052017 10 05 Ala L mistrzyni Wawy 009Dziś 05.10.2017r. na warszawskim AWFie odbyła się Warszawska Olimpiada Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych.

Około 40 autokarów, 2000 uczestników, padający deszcz, zimno, a w każdym biegu około 150 nieprzypadkowych zawodników. W zawodach tych rywalizują reprezentacje dzielnic czyli najszybsi z każdej dzielnicy, osoby które znalazły się w najlepszych 10 zawodów dzielnicowych. W tych ciężkich warunkach nasza Alicja, nie dała najmniejszych szans konkurentkom. Wystartowała jak zawsze, zabójczym sprintem po którym reszta mogłaby już odpoczywać, jednak Ala wytrzymała narzucone przez siebie tempo i wypracowaną przewagę utrzymała do mety!

ZŁOTY MEDAL NA WARSZAWSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY!

Czytaj więcej...

Rodzinne Zawody Biegowe 2017

W niedzielę 1 października dzielni biegacze wyruszyli na znane ściezki Kabackiego Lasu. Wydarzenie udokumentowala pani Anna Salak, której bardzo dziękujemy za udostępnienie zdjęć.

Gratulacje i podziękowania też dla uczestników i organizatorów!

2017 10-01 rodzinne zawody biegowe 01   2017 10-01 rodzinne zawody biegowe 02   2017 10-01 rodzinne zawody biegowe 31

Czytaj więcej...

MISTRZYNIE MOKOTOWA - SZTAFETY

2017 09 29 biegi sztafety 017NASZE DZIEWCZĘTA MISTRZYNIAMI MOKOTOWA w sztafecie 10 x 800m.

 

Nasza reprezentacja w składzie: Jagoda Fijałkowska, Kaja Marcinkowska, Hela Komorowska, Bogna Jedziniak, Teresa Sikorska, Matylda Zając, Zosia Latała, Zosia Troniewska, Karolina Mmereole, Ala Łodko wywalczyła ZŁOTE medale i jako jedyna szkoła w tej kategorii prawo do reprezentowania dzielnicy Mokotów na zbliżającej się Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się na warszawskim AWF-ie.

Czytaj więcej...

Biegi przełajowe - świetny występ naszych zawodników

2017 09 26 biegi przelajowe 00926 września na terenie Dolinki Służewieckiej odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w ramach eliminacji do WOM.

Nasza reprezentacja zdobyła 4 medale. Złoto - Alicja Łodko, Złoto - Hela Komorowska oraz brąz - Krzysztof Łodko, brąz Karolina Mmereole.

W najlepszych dekorowanych piątkach znaleźli się także Klara Ślizień - 4 miejsce, Zosia Troniewska - 5 miejsce, Teodor Kaliciuk - 5 miejsce. Dodatkowo kilka osób znalazło się także w najlepszych 10 dających awans na Warszawską Olimpiadę Młodzieży!

Nasze klasy starsze z Kabat również wzięły udział w tych zawodach i dzięki Bernardowi Mmereole wrócili do szkoły z brązowym medalem. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Rodzinny Rajd Rowerowy 2017

21741161 1317424031717967 445675746678123138 oW niedzielę 17.09.2017 r. odbyła się już 7 edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

Pomimo niepewnej deszczowej pogody wzięło w nim udział ponad 100 uczestników. Pogoda na szczęście nie była tak zła jak zapowiadali a lekki deszcz zaczął padać dopiero w drugiej, stacjonarnej części naszej imprezy.

Dziękujemy, że byliście z nami oraz bardzo dziękujemy uczniom klas starszych Ani Kokowskiej, Zosi Dobrowolskiej i Ignacemu Sikorskiemu za ciężką pracę przy organizacji tego wydarzenia.

Imprezę wspierał jak zawsze nasz niezastąpiony ratownik Krzysztof Rupiński.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Pozdrawiamy.

Czytaj więcej...

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej