We wtorek 16 września 2008 r. gościliśmy w naszej szkole grupę osób niepełnosprawnych z Ośrodka Terapii Zajęciowej w Warszawie. Było to spotkanie ośmioosobowej grupy dorosłych osób niepełnosprawnych i animatorów z ośrodka z klasą piątą naszej szkoły podstawowej. Spotkaliśmy się w kręgu i staraliśmy się poznać i zapamiętać imiona, a także poznawaliśmy wzajemnie swoje upodobania i marzenia. Wykonaliśmy w tym celu specjalne koperty na których techniką collage'u umieszczaliśmy obrazki przedstawiające nasze upodobania i marzenia. W trakcie zajęć panowała atmosfera ciepłego i sympatycznego zainteresowania z obu stron. Mogliśmy nie tylko usłyszeć, co każdy o sobie mówił, ale także zobaczyć siebie nazwajem w tych pięknie ozdobionych kopertach. Podczas zajęć Pani Ula (podopieczna ośrodka) robiła reportaż fotograficzny, więc zdjęcia z pierwszych i kolejnych zajęć pojawią się niebawem na naszej stronie.

Zaplanowaliśmy cztery takie spotkania. W kolejny wtorek - 23 września - będziemy wspólnie lepić figurki i naczynia z gliny.

Opiekunowie ze strony szkoły: Zofia Białek i Joanna Jedlińska

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej