W Gorcach z Klubem Ojców

TurbaczNiesłabnąca aktywność Klubu Ojca z 4M zaowocowała trzydniowym wyjazdem w Gorce w połowie maja. Był to nasz czwarty popiątkowy wyjazd z dziećmi. Tym razem, dzięki przychylności władz naszej szkoły, trwał on trzy dni. Ustalony zawczasu termin nie gwarantował pogody, ale za to zapewnił 100% frekwencją ojców i dzieci z naszej klasy, uzupełnioną o trzech braci z klas młodszych. Obecność chłopców z klas młodszych spowodowała równowagę liczebną pomiędzy chłopcami a dziewczętami.

 

Czytaj więcej...

KLUB MAM czyli Historia znajomości z Kumą

klub mamy 01Jako Mamy spotykałyśmy się przy różnych okazjach: w szkole odbierając dzieci, na comiesięcznych zebraniach klasowych, przy okazji klasowych urodzin. Niektóre z nas znały się lepiej, inne gorzej, ale wątków do rozmowy nie brakło.
Okazało się, że otwarta wymiana myśli, opinii nie tylko nas nie dzieliła, ale stanowiła inspirację do wspólnych inicjatyw. klub mamy 04

 

Postanowiłyśmy dać sobie czas i miejsce na pogaduchy i zainaugurowałyśmy comiesięczne spotkania. 


Początkowo wieczorne rozmowy koncentrowały się na problemach naszych dzieci. Wspólne dyskusje zaowocowały cennymi rozwiązaniami np. projektem kółka języka angielskiego, które poprowadziła jedna z mam, udziałem dzieci w turnieju piłkarskim
Deichmana, gdzie coachem drużyny została jedna z nas.

Ale wkrótce okazało się, że spotkania sprawiają nam samym bardzo wiele radości, dają możliwość poznania się. 


W połowie klasy drugiej postanowiłyśmy zmienić formułę naszych spotkań. I tak powstała
KUMA, czyli Klub Kulturalna Mama.  

 

Czytaj więcej...

SZPROT NA PÓŁMARATONIE

20140330 095134 resizedDrużyna SZPROTa w całości zameldowała się na mecie 9. Półmaratonu Warszawskiego SZPROT - klasyfikacja - miejsceosiągając  wysokie - 62. miejsce w klasyfikacji generalnej (na 95 sklasyfikowanych drużyn). Biorąc pod uwagę nasze krótkie przygotowanie (od 16 listopada 2013 r.) to bardzo dobry wynik!

 

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili czas i siły, abyśmy mogli to osiągnąć.

 

W szczególności chcielibyśmy zadedykować ten bieg wszystkim kibicującym, których spotkaliśmy na trasie - w trudnych chwilach byliście naszym wsparciem i naszą inspiracją. Dziękujemy!!!

Specjalne ukłony kierujemy również  dla p. Ewy Polak. Dzięki jej spontanicznej zgodzie na udział w zawodach, drużyna SZPROTa mogła zaistnieć w zestawieniu.

Pozdrawiamy

SZPROTeam

 

Czytaj więcej...

Ojcowskie bieganie

szprot - logoBieganie?

Dla osób, które dotychczas nie ćwiczyły biegania może się ono kojarzyć z trudnym wysiłkiem, zadyszką i wychodzeniem z przyjemnej strefy komfortu. I rzeczywiście tak jest! Wszakże "bez pracy nie ma kołaczy".
W przypadku treningu biegowego kołaczami są zdrowie, czyli podniesienie odporności i lepsza sprawność fizyczna teraz i w przyszłośći, lepsze samopoczucie (w trakcie biegu uwalniamy do organizmu endorfiny, które pomagają nam odczuwać szczęście) oraz możliwość uspołecznienia się poprzez wspólne treningi i starty w zawodach. Warto też spojrzeć na ten sport jako sposób na nadanie naszej codzienności dobrego rytmu, który następnie rzutuje również na inne dziedziny naszego życia.

Razem dla 2SPR

Z czasem postanowiliśmy podzielić się naszą gorącym przekonaniem, że warto biegać. Zaczęliśmy od wspólnych treningów weekendowych w coraz większym gronie (obecnie 6 osób). W niedługim czasie uznaliśmy również, że skupienie uwagi na wspólnym celu doda nam nowej energii. Takim celem stał się start w Półmaratonie Warszawskim (21.975km). 

 

Czytaj więcej...

Klub ojca

klub ojca 012

Początki Klubu Ojca sięgają przygotowań klub ojca 006do pierwszego w naszej klasie Pikniku Szkolnego, w trakcie których dostrzegliśmy jak wielka energia drzemie w nas, ojcach. Z takiego przekonania i wspólnych dyskusji dość niepostrzeżenie dla nas samych ukonstytuował się Klub Ojca. Klub nieformalny, od początku otwarty dla wszystkich ojców z klasy.

 

Czytaj więcej...

MamoPomoc 2

Zapraszamy na drugie spotkanie Mam z cyklu MamoPomoc!

Kolejne spotkanie MamoPomocy zaplanowane jest na sobotę 24 listopada, od 17:00, w sali gimnastycznej naszej szkoły. Pierwsze spotkanie za nami. Było bardzo miło, często zabawnie i interesująco (zwłaszcza opowieści Moniki, mamy Łucji z 2T na temat życia w izraelskim kibucu :). Jako, że była to inauguracja naszego klubu, postawiłyśmy bardziej na wzajemne poznanie i luźne pogawędki. Mam nadzieję, że wszystkim Mamom, które zdecydowały się przyjść spotkanie przypadło do gustu i że pojawią się na kolejnych.
Drugim elementem spotkanie była wymiana ciuchów - zarówno tych dla dorosłych, jak i tych dla dzieci. Sądzę, że to dobry pomysł i dlatego przypominam o wcześniejszym "przewietrzeniu szaf".
Nasze drugie spotkanie przypada na miesiąc przed świętami. Dlatego jedną z propozycji jest zorganizowanie mini kiermaszu. Jeśli paracie się rękodziełem, bądź ktoś z Waszych najbliższych i macie ochotę zaprezentować się na spotkaniu, to bardzo proszę o wcześniejszy kontakt, ponieważ jesteśmy dość ograniczone lokalowo :)
Sądzę również, że na tym spotkaniu postaramy się więcej poopowiadać o sobie, o tym kim jesteśmy i co możemy wnieść do MamoPomocy, ale także o tym, czego oczekujemy w zamian.
Jeśli macie jakieś inne konkretne pomysły na listopadowe spotkanie, to bardzo proszę piszcie do mnie.
Przypominam, że impreza ma charakter składkowy, więc ciasto (legendarne ciasto ze śliwkami Ani Wierzbickiej), lub inne małe co-nieco mile widziane. Poza tym prosimy o symboliczne datki na szkołę do puszki.

Do zobaczenia!
Karolina Bourgeon-Zielińska, mama Ziemka 2M, Kajtka 4T


logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej