kapital ludzki logo


 

Akredytacja Erasmus Plus 2021-27

akredytacja Erasmus Plus
 
Szkoła Podstawowa nr 2 Przymierza Rodzin z radością ogłasza, że otrzymaliśmy akredytację w programie Erasmus Plus na lata 2021-27, co umożliwia naszej szkole, tj. naszym uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz całym rodzinom i środowisku szkolnemu otwieranie się na świat i współpracę międzynarodową.
 
To wielki sukces i wielkie nadzieje!

Wizyta studyjna w szkołach w Finlandii

kapital ludzki logo


W dniach 11-17 maja nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej metodą Marii Montessori (Magda Lipińska, Martyna Wojtkowska, Anna Onisz, Ewa Polak-Bednarkiewicz) odbyły wizytę w Szkole Patastenmaki w Riihimaki w Finlandii w ramach projektu Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych. Oto krótka relacja z pobytu.

2014 05 11 17 FINLANDIA 002

 

Czytaj więcej...

INFORMACJE O ZAJĘCIACH DODATKOWYCH DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 w roku szkolnym 2013/2014

W roku szkolnym 2013/14 niektóre zajęcia popołudniowe oraz zajęcia z logopedą dla uczniów klas 1-3 będą prowadzone w ramach projektu finansowanego ze środków   EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO. 

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin, organ prowadzący szkołę, realizuje projekt systemowy 

Dobry start, dobra przyszłość.

Rekrutację uczestników pod kierunkiem dyrektora szkoły  prowadzi  zespół nauczycieli- wychowawców  klas I-III,
który zna potrzeby uczniów.

 

Marzanna Rymsza-Leociak

Dyrektor szkoły


 

Zajęcia finansowane dzięki środkom z grantu unijnego - rok 2011/2012 i 2012/2013

W roku szkolnym 2011/12 nasza szkoła, podobnie jak szkoły podstawowe Przymierza Rodzin z Bielan i Ursynowa, otrzymała grant unijny na zajęcia dla dzieci z klas 1-3: dla uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania i dla tych, którzy wymagają wsparcia ze strony nauczyciela-terapeuty. Na zajęcia współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, otrzymaliśmy 40 tys. złotych.

 

W pierwszym roku dzięki tym środkom pani Maria Janikowska, nasza pedagog, przeprowadziła 300 godzin zajęć reedukacji. Uczniowie brali też udział w zajęciach szachowych prowadzonych przez pana Pawła Suwarskiego i w kółku twórczego pisania pani Zuzanny Orlińskiej.

W roku szkolnym 2012/2013 kontynuujemy, dzięki środkom z grantu, zajęcia szachowe i kółko czytelnicze.

Nasza szkoła ubiega się o nowe granty: na zajęcia dla klas 1-3 o podobnym charakterze, jak w ubiegłych latach oraz na program wymiany nauczycieli (np. w ramach naszej planowanej współpracy z Finlandią).


 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej