1% podatku dla naszej szkoły

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin
KRS: 0000091879
cel szczegółowy: dla SP nr 2 PR z Mokotowa

 

XXVII Aukcja Dobroczynna PR

aukcja2021

Szanowni Państwo!

Z wielką radością zawiadamiamy, że w niedzielę 20 czerwca 2021 r. odbędzie się XXVII Dobroczynna Aukcja Przymierza Rodzin im. profesora Michała Hilchena.

Tym razem zapraszamy Państwa do Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich.
Prace można oglądać od godz. 14.00, a aukcja rozpocznie się o godz. 16.00. Licytację poprowadzi pan Andrzej Piotrowski.
Mamy wielką nadzieję spotkać się z Państwem w historycznym miejscu.

Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na cele statutowe Przymierza Rodzin w tym na utrzymanie świetlic środowiskowych Przymierza Rodzin.

Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim zainteresowanym osobom.

W załączeniu zaproszenie.

 

Z wyrazami szacunku

Marta Bejnar - Bejnarowicz

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin

ul. Nowogrodzka 51

00 - 695 Warszawa

tel. 504 700 381

e-mail: sekretariat@przymierze.org.pl

 

 

O aukcji na stronie Przymierza Rodzin, m.in. katalog prac

 

Zapraszamy!

 

List PR z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Warszawa, 14 października 2020 r.

Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele szkół Przymierza Rodzin!

Nadszedł kolejny Dzień Edukacji, który jest świętem poświęconym Wam Drodzy Nauczyciele. Jakiż jednak jest on inny niż poprzednie święta.

Życie nas wszystkich, a szczególnie Wasza praca została odmieniona w 100%. W błyskawicznym tempie musieliście zrezygnować z normalnych form nauczania, aby przestawić się na zdalne nauczanie.

Od ponad pół roku zmagacie się z ekstremalnymi warunkami, aby móc nadal przekazywać dzieciom i młodzieży niezbędną wiedzę, a także nadal współkształtować w nich postawy chrześcijańskie i patriotyczne.

Pragnę zapewnić, że Zarząd Przymierza Rodzin docenia - Drodzy Państwo - Wasz ogromny wysiłek związany z codziennym trudem przekazywania wiedzy. To właśnie dzisiaj - jak nigdy wcześniej - Wasza praca jest wprost nie do przecenienia. Wykonywanie jej bywa okupione przeróżnymi poświęceniami związanymi z własnym zdrowiem i warunkami życia, a jednak podejmujecie ten trud, bo to jest właśnie Wasza misja, która jest wyrazem ogromnej odpowiedzialności za młode pokolenie dzieci i młodzieży.

Bądźcie dalej dla swoich uczniów mistrzami i przyjaciółmi, pomagajcie im w odkrywaniu ich powołania życiowego, zachęcajcie do pracy nad sobą i do samodzielnego rozwijania własnych zdolności. Poprzez stawanie przed swoimi wychowankami ambitnych zadań, uczcie ich wytrwałości w odważnym pokonywaniu trudności.

Wierzymy, że taka postawa przyniesie wspaniałe owoce, a Wasi wychowankowie długo będą Was wspominać – wdzięczni za to, jak zostali ukształtowani i czego się nauczyli w swoich szkołach oraz co w konsekwencji z Waszą pomocą osiągnęli.

Życzenia radości ze swojej misji oraz poczucia dobrze spełnionego obowiązku w imieniu Zarządu Przymierza Rodzin składa

Magdalena Kiełczewska

Przewodnicząca

 

 

Życzenia świąteczne dla członków PR

Warszawa 05.04.2020

Niedziela Palmowa

 

Kochani członkowie Przymierza Rodzin,

 

Pierwszy raz przyszło nam przeżywać TRIDUUM PASCHALNE w atmosferze niedokończonych "światowych" rekolekcji. Cokolwiek one przyniosą wsłuchujemy się w słowa Chrystusa "Jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata" (Mt 20,20).

 

W duchu tego zapewnienia życzę wszystkim członkom oraz sympatykom dzieł Przymierza, aby z wdzięcznością przyjęli dar niezwykłych świątecznych dni, jakie są nam dane.

 

Niech Wielkoczwartkowa liturgia umocni nas w pokornej służbie Chrystusowi i naszym braciom, a przyjęta z wdzięcznością i zrozumieniem ofiara Wielkiego Piątku niech skruszy nasze serca, by nic nie odłączało nas od miłości Jezusa.

 

Życzę, by radość Zmartwychwstania dała nieustający wzrost wiary i nadziei, do jakiej zostaliśmy wezwani, znosząc siebie nawzajem w miłości (por Ef 4,2-4).

Ks. Jan Sikorski

Moderator kościelny Przymierza Rodzin

Szanowni Państwo, Drodzy Członkowie PR

Podpisując się pod słowami księdza Jana, życzę Wam, aby trudności dnia codziennego nie zachwiały w nas solidarności. Jesteśmy i będziemy Przymierzem Rodzin, i głęboko wierzę, że psalm responsoryjny (Ps105) z minionego czwartku - „Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu” - możemy odnieść do nas, do Przymierza.

 

Od wielu lat, tak ten psalm rozumiem i dostrzegam ogromną pomoc Boga w naszych dziełach.

 

Pomimo ciemności, które są wokoło, z wiernością i ufnością Bogu, oczekujmy światła płynącego ze Zmartwychwstania Pana.

 

Magdalena Kiełczewska

Przewodnicząca Zarządu Przymierza Rodzin

 

1% dla Przymierza Rodzin

Drodzy Członkowie i Przyjaciele Stowarzyszenia Przymierze Rodzin,

zbliża się termin składania zeznań podatkowych i pragniemy ponownie zwrócić się z prośbą o wsparcie naszego Stowarzyszenia 1% podatku.

 

Dla nas wszystkich ostatnie tygodnie, to szczególnie wymagający czas. Wiemy też, że kolejne miesiące będą dużym wyzwaniem, zwłaszcza dla tych najsłabszych w naszym społeczeństwie. 

 

Pragniemy zatem przypomnieć, że Państwa darowizny Stowarzyszenie Przymierze Rodzin  przeznacza na pomoc dzieciom w świetlicach środowiskowych, wsparcie wyjazdów wakacyjnych dla najuboższych oraz na stypendia naukowe dla ubogiej młodzieży.

 

Z całego serca dziękujemy za dotychczasową życzliwość naszych Darczyńców i prosimy również o pamięć w tym roku.

KRS 0000091879

 

Życząc zdrowia dla Państwa Rodzin oraz opieki Bożej Opatrzności serdecznie pozdrawiamy

Magdalena Kiełczewska - Przewodnicząca Przymierza Rodzin wraz z członkami Zarządu

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin

logoPRStowarzyszenie Przymierze Rodzin powstało w 1983 roku, jeszcze w okresie stanu wojennego, kiedy to działalność wszystkich organizacji społecznych została zawieszona. 

 

Taki los spotkał również Klub Inteligencji Katolickiej. Izabela Dzieduszycka, przewodnicząca Sekcji Rodzin KIK postanowiła przenieść idee i metody pracy prowadzonej z rodzinami w KIK do parafii –  jedynego bezpiecznego miejsca, w którym można było kontynuować działalność wychowawczą wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

Życzenia

bombki
Drodzy Przyjaciele - Członkowie i Sympatycy Przymierza Rodzin!
 
W imieniu Przewodniczącej Stowarzyszenia Przymierze Rodzin i całego Zarządu pragnę złożyć Państwu życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech Bóg Przedwieczny przyjdzie do Państwa domów i zajmie miejsce przy stole wigilijnym i wypełni serca wszystkich Pokojem!
 
Mam nadzieję, że będziemy mogli osobiście przełamać się opłatkiem 13  stycznia 2019 w Szkole Przymierza Rodzin. O godzinie 16.00 rozpoczniemy nasze spotkanie mszą świętą, po której będziemy kolędowali i składali sobie życzenia i radośnie świętowali podczas agapy.
Podczas uroczystości zostanie wręczony znaczek Honorowego Członka Przymierza Rodzin p. Wandzie Urmańskiej.    
Do zobaczenia w jak najliczniejszym gronie!
 
Marta Bejnar - Bejnarowicz
 
Ps. Informacje i możliwość zapraszania sympatyków PR: 
 
 

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin

Informacja ze strony STOWARZYSZENIA PRZYMIERZE RODZIN

Organizacja Pożytku Publicznego

Podstawowy cel działalności:

    Pomoc rodzicom w wychowaniu ich dzieci w duchu nauki Kościoła, aby wyrosły one na dobrych chrześcijan i obywateli. Największe osiągnięcie: I miejsce ex aequo w Konkursie Pro Publico Bono na najlepszą inicjatywę obywatelską dziesięciolecia 1989-1999. Patronem Przymierza Rodzin jest błogosławiony Edmund Bojanowski .

     Działalność Stowarzyszenia skierowana jest głównie do rodzin katolickich, ale w szeregach jego członków znajdują się też ludzie innych wyznań oraz niewierzący.
 Praca Przymierza Rodzin odbywa się przede wszystkim w grupach rówieśniczych dziecięcych i młodzieżowych, grupach rodziców i grupach rodzin, zorganizowanych w Terenowych Ośrodkach Przymierza Rodzin przy parafiach. Obecnie funkcjonuje ok. 13 ośrodków, skupiających ok. 1000 osób, w Warszawie, Rawie Mazowieckiej, Garwolinie, Kutnie i Pruszczu Gdańskim.
     Grupy dziecięce i młodzieżowe (ok. 500 osób w 20 grupach) prowadzone są w dużej mierze według metody harcerskiej. Program wychowawczy ma na celu rozwój dzieci pod względem duchowym, intelektualnym i fizycznym. Wychowawcami są młodzi ludzie, przeważnie studenci, a pomocnicy wychowawców rekrutują się spośród młodzieży szkół średnich. Cała kadra wychowawcza (ok. 80 osób w skali Stowarzyszenia) pracuje ochotniczo. W celu podniesienia poziomu umiejętności wychowawczych kadry organizuje się kursy, szkolenia i seminaria. Rocznie przez kursy dla wychowawców i pomocników przechodzi ok. 50 młodych ludzi.
     Przymierze Rodzin stawia sobie także za cel działalność oświatową i kulturalną. Obecnie Stowarzyszenie prowadzi 3 szkoły podstawowe, 4 gimnazja, 2 licea ogólnokształcące, 1 Szkołę Wyższą, 3 świetlice środowiskowe i 1 przedszkole. Dzięki inicjatywie środowiska miejscowego w 1996 roku zostało założone Katolickie Liceum Ogólnokształcące Przymierza Rodzin w Garwolinie , a w 2006 roku Gimnazjum.
     W roku 1997 rozpoczęła działalność Szkoła Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II (szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum) na Ursynowie, w budynku wzniesionym od podstaw przez Stowarzyszenie. W 2001 roku dołączyła do niej Szkoła Wyższa Przymierza Rodzin, kształcąca przyszłych nauczycieli na trzyletnich studiach licencjackich (dziennych i zaocznych) oraz prowadząca studia podyplomowe. Wiosną roku 2003, na życzenie nauczycieli i rodziców, do szkół Przymierza Rodzin dołączyła Szkoła Podstawowa i Gimnazjum nr 2 na Mokotowie, tzw. "Biedronki". Również w roku 2003 rozpoczęła działalność Szkoła Przymierza Rodzin nr 3 im. Ks. Jerzego Popiełuszki (szkoła podstawowa i gimnazjum) na Bielanach. Świetlice środowiskowe prowadzone są obecnie w Rawie Mazowieckiej, Kutnie i w Ursusie. Szkoła Wyższa organizuje kursy dla kierowników świetlic.

Informacje podstawowe:

 • Rok powstania: 1983
 • Data rejestracji: 31.10.1990
 • Data uzyskania statusu OPP: 24.11.2004
 • Obszar działalności Stowarzyszenia: Rzeczpospolita Polska.
 • Siedziba: ul. Nowogrodzka 51, 00-695 Warszawa, 

  Telefon/faks: 22 6212933
  Komórkowy: 698 442 096

 • E-mail Sekretariatu Przymierza: sekretariat@przymierze.org.pl
 • od lutego 2017 r. obowiązuje nowy nr konta 79 1020 1185 0000 4402 0251 1731

http://www.przymierze.org.pl/kontakt

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej