12 marca 2013 r.

Klasy 3 - 4 w tym roku miały możliwość bliżej poznać historię pamiątek, jakie zostawił na Ziemi Jezus. Bazą naszych rekolekcji była rewelacyjna książka autorstwa Grzegorza Górnego i Janusz Rosikonia pt. "Świadkowie tajemnicy". Po pięknym wprowadzeniu o. Krzysztofa czas rekolekcji uczniowie w kolejnych punktach dowiadywali się o historii i miejscu przechowywania dzisiaj pamiątek Męki Pańskiej. Były to: korona cierniowa, krzyż Pański, włócznia Longinusa, Sudarion, chusta z Manopello, tunika i gwoździe z krzyża. W każdym z tych punktów uczniowie mieli chwilę refleksji by móc w zapisanej na kartce modlitwie, prośbie czy podziękowaniu odnieść ten darmowy i niepojęty dar Jezusa, jakim było Jego posłuszeństwo Ojcu aż do śmierci krzyżowej. Te proste dziecięce słowa możemy zobaczyć w szkole na plakatach, jakie powstały w czasie rekolekcji.