W dniach 6-8 grudnia (piątek-niedziela) uczniowie klas 7-8 uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych. Dziewczyny były w ośrodku rekolekcyjnym Sióstr Szensztackich w Świdrze. Rozważały fragment Pisma Świętegorot12 „Jakże piękna jesteś przyjaciółko moja” Pnp 4,1.Podczas rekolekcji każda z uczestniczek miała okazję pomodlić się, szukać w Piśmie Świętym słów Boga skierowanych dziś szczególnie do niej, zrobić rachunek zdumienia (sumienia), pójść do spowiedzi, wysłuchać świadectw (zarówno sióstr zakonnych jak i osoby świeckiej), porozmawiać z koleżankami o pięknie kobiety (zewnętrznym i wewnętrznym), zastanowić się nad życiem Maryi, obejrzeć film "Narodzenie", tańcem uwielbiać Boga ,wykonać różaniec i przystąpić do Komunii Świętej.

Chłopcy byli w ośrodku rekolekcyjnym Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych w Sulejówku, a rekolekcje dla nich prowadziła Wspólnota Przymierze Miłosierdzia. Tematem przewodnim były słowa „Talitha cum". Przyjechało do nas w sumie 15 osób, które prowadziły konferencje, dawały świadectwa i modliły się za naszych chłopaków. Każda konferencja była połączona z jakąś aktywnością, która przybliżała chłopcom usłyszane treści. Mieliśmy okazję przyjrzeć się Bogu Ojcu, Synowi, Duchowi Świętemu i Maryi. Wiele uwagi zwrócono na przebaczenie i zaufanie.

biedronka logo

rozbudowa szkola