2018 12 11 dzien skupienia kl6 0062018 12 11 dzien skupienia kl6 025We wtorek, 11 grudnia obie klasy szóste udały się do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego na dzień skupienia. Przywitał nas ks.Tomasz Łukaszuk, który poprowadził rozważania rekolekcyjne na temat „Kim jest Duch Św. i jak się objawia”. Wszyscy uczniowie aktywnie w nich uczestniczyli chwaląc Boga słowem i śpiewem. Wykazali się także umiejętnością pracy z Biblią.

Po zjedzonym wspólnie śniadaniu, które upłynęło wśród żartów, nastąpiło przygotowanie do spowiedzi. Czekając na przystąpienie do sakramentu pokuty uczniowie oglądali przywiezione przez misjonarzy ciekawe eksponaty umieszczone w rozlicznych gablotach.

O 12:30 rozpoczęła się Msza Św. celebrowana przez ks. Jacka Zdzieborskiego, do której piękną oprawę spontanicznie przygotowali nasi uczniowie. W trakcie kazania ks. Jacek rozdał nam kartki, namalowane przez afrykańskie dzieci , na które wpisywaliśmy swoje adwentowe postanowienia.

Na zakończenie ks. Tomek opowiedział o swoim pobycie na Madagaskarze ilustrując wypowiedź filmem. Po lunchu zostaliśmy obdarowani kalendarzami misyjnymi i pożegnaliśmy się z gościnnym SOM-em.

biedronka logo

informacyjne2019kl1