Przed ważnymi świętami - Bożym Narodzeniem i Wielkanocą - spotykamy się podczas dni skupienia, nazywanych też rekolekcjami.

Jest to czas, kiedy przez różnego rodzaju aktywności i modlitwę staramy się odnawiać naszą relację z Panem Bogiem.

Dbamy o osobistą refleksję, ale centrum tego dnia jest spotkanie Jezusa w sakramentach: Pokuty i Pojednania oraz  Komunii Świętej.

Rekolekcje najczęściej odbywają się osobno w trzech grupach wiekowych: klasy 1 - 2, klasy 3 - 4, klasy 5 - 6.

Rekolekcje klas siódmych i ósmej

W dniach 6-8 grudnia (piątek-niedziela) uczniowie klas 7-8 uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych. Dziewczyny były w ośrodku rekolekcyjnym Sióstr Szensztackich w Świdrze. Rozważały fragment Pisma Świętegorot12 „Jakże piękna jesteś przyjaciółko moja” Pnp 4,1.Podczas rekolekcji każda z uczestniczek miała okazję pomodlić się, szukać w Piśmie Świętym słów Boga skierowanych dziś szczególnie do niej, zrobić rachunek zdumienia (sumienia), pójść do spowiedzi, wysłuchać świadectw (zarówno sióstr zakonnych jak i osoby świeckiej), porozmawiać z koleżankami o pięknie kobiety (zewnętrznym i wewnętrznym), zastanowić się nad życiem Maryi, obejrzeć film "Narodzenie", tańcem uwielbiać Boga ,wykonać różaniec i przystąpić do Komunii Świętej.

Chłopcy byli w ośrodku rekolekcyjnym Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych w Sulejówku, a rekolekcje dla nich prowadziła Wspólnota Przymierze Miłosierdzia. Tematem przewodnim były słowa „Talitha cum". Przyjechało do nas w sumie 15 osób, które prowadziły konferencje, dawały świadectwa i modliły się za naszych chłopaków. Każda konferencja była połączona z jakąś aktywnością, która przybliżała chłopcom usłyszane treści. Mieliśmy okazję przyjrzeć się Bogu Ojcu, Synowi, Duchowi Świętemu i Maryi. Wiele uwagi zwrócono na przebaczenie i zaufanie.

Czytaj więcej...

Adwentowy dzień skupienia klas piątych. Rekolekcje adwentowe 2018

2018 12 11 rekolekcje kl5 001

Tegoroczne rekolekcje adwentowe klasy piąte przeżyły w ośrodku Stowarzyszenia Misji Afrykańskich w podwarszawskim Borzęcinie Dużym.

 

Dowiedzieliśmy się o historii Stowarzyszenia, a także o tym co ma w torbie misjonarz.

 

Indywidualnie i grupowo rozważaliśmy Pismo Święte, śpiewem i milczeniem pomodliliśmy się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, a na koniec wzięliśmy udział we Mszy Świętej.

 

Czytaj więcej...

Adwentowy dzień skupienia klas czwartych. Rekolekcje adwentowe 2018

logo2018 12 14 rekolekcje kl4 018Klasy czwarte pojechały w tym roku do Centrum Misji Afrykańskich w Bożęcinie Dużym.

 

Spotkaliśmy sie najpierw na Adoracji w kaplicy a potem mogliśmy zobaczyć pokaz slajdów z afrykańskich misji. Następnie skupiliśmy się na Pismie Świętym i w grupach czytaliśmy Ewangelie, aby przypomnieć sobie wydarzenia poprzedzające narodziny Jezusa.

 

Kiedy wróciliśmy do kaplicy, każda grupa ustawiała się w żywą rzeźbę przedstawiającą jeden z trudnych, ale dobrych momentów z zycia Maryi, Józefa i innych bohaterów z Ewangelii. Rekolekcje zakończyliśmy mszą świętą.

 

Bardzo dziękujemy Centrum za gościnę i opiekę.

 

Czytaj więcej...

Adwentowy dzień skupienia klas szóstych. Rekolekcje adwentowe 2018

2018 12 11 dzien skupienia kl6 0062018 12 11 dzien skupienia kl6 025We wtorek, 11 grudnia obie klasy szóste udały się do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego na dzień skupienia. Przywitał nas ks.Tomasz Łukaszuk, który poprowadził rozważania rekolekcyjne na temat „Kim jest Duch Św. i jak się objawia”. Wszyscy uczniowie aktywnie w nich uczestniczyli chwaląc Boga słowem i śpiewem. Wykazali się także umiejętnością pracy z Biblią.

Po zjedzonym wspólnie śniadaniu, które upłynęło wśród żartów, nastąpiło przygotowanie do spowiedzi. Czekając na przystąpienie do sakramentu pokuty uczniowie oglądali przywiezione przez misjonarzy ciekawe eksponaty umieszczone w rozlicznych gablotach.

O 12:30 rozpoczęła się Msza Św. celebrowana przez ks. Jacka Zdzieborskiego, do której piękną oprawę spontanicznie przygotowali nasi uczniowie. W trakcie kazania ks. Jacek rozdał nam kartki, namalowane przez afrykańskie dzieci , na które wpisywaliśmy swoje adwentowe postanowienia.

Na zakończenie ks. Tomek opowiedział o swoim pobycie na Madagaskarze ilustrując wypowiedź filmem. Po lunchu zostaliśmy obdarowani kalendarzami misyjnymi i pożegnaliśmy się z gościnnym SOM-em.

 

 

Czytaj więcej...

Czwartaki na rekolekcjach, Wielki Post 2018

2018 03 19 rekolekcje klas4 072018 03 19 rekolekcje klas4 03W ostatni zimowy poniedziałek uczniowie klas czwartych uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym. 

Wraz z prowadzącym rekolekcje ks. Tomaszem Lukaszukiem odkrywali rolę Ducha Świętego w życiu chrześcijańskim, pięknie śpiewali z panem Piotrem  Motwickim. Kazanie podczas Mszy Świętej wygłosił ks. Jacek Zdzieborski.

 

Podczas pobytu w Ośrodku Misyjnym udało nam się obejrzeć kilka eksponatów przywiezionych z misji na Madagaskarze, w Peru. Na pewno wrócimy tam aby zwiedzić największe w Polsce Muzeum Misyjne.

 

Czytaj więcej...

Cisza jest dobra... Rekolekcje dla klas V, Wielki Post 2018

2018 03 12 rekolekcje kl5 002Marcowy poranek. W powietrzu czuć wiosnę. Jest przyjemnie, ciepło, radośnie. Pozytywnie nastawieni piątoklasiści wyruszają w drogę do Świątyni Opatrzności Bożej, by przeżyć rekolekcje wielkopostne… Wita ich uśmiechnięty ksiądz, żartujący już od progu. Czeka przygotowana sala: krzesła, ekran, projektor… „O, będziemy coś oglądać” – domyślają się uczestnicy, po czym z pasją oddają się dziecięcym pogaduchom… Pośród nich staje kapłan i mówi (prawie szeptem): „Cisza jest dobra…”.

Od tego momentu zaczyna się znakomita duchowa przygoda. Przewodnikiem jest ks. Jarosław, który przybliża zasłuchanym i żywo zaciekawionym piątoklasistom historię ich patrona – św. Stanisława Kostki. Później jest czas na posiłek (cukier jest oczywiście w kostkach ;) ). Chętne osoby mogą przystąpić do spowiedzi. Wszyscy zostają zaproszeni do lektury Pisma Świętego. Czeka nie lada wyzwanie! Spośród wskazanych fragmentów, trzeba wybrać te szczególnie poruszające i powiązać je najpierw z życiem św. Stanisława Kostki, a później z własnym. Zadanie pochłania uczestników. Później jest czas na prezentację dokonań. Każdy może podzielić się swoimi przemyśleniami. Następnie ksiądz prowadzi grupę przed ołtarz. Tam kolejny posiłek – tym razem uczta dla ducha, czyli Eucharystia. Wokół ołtarza trzymający się za ręce uczniowie i nauczyciele, modlący się wspólnie. Komunia pod postacią Chleba i Wina, błogosławieństwo, podziękowania. Wychodząc ze Świątyni, jeszcze przystanek na modlitwę przy grobie patrona szkoły – ks. Jana Twardowskiego.

W powietrzu czuć wiosnę. Jest przyjemnie, ciepło, radośnie. Pozytywnie nastawieni piątoklasiści wyruszają w drogę…

 

Czytaj więcej...

Co chwila bądź lepszy. Teraz czas drogi. Rekolekcje wielkopostne klas 6 w Niepokalanowie, 2018 rok

Co chwila bądź lepszy. Teraz czas drogi.

O. Maksymilian Maria Kolbe

2018 02 19 20 rekolekcje kl6 16   2018 02 19 20 rekolekcje kl6 20   2018 02 19 20 rekolekcje kl6 21

 

W dniach 19- 20 lutego uczniowie z klas szóstych mieli szansę pogłębienia swojej relacji z Bogiem i bliźnimi podczas rekolekcji. Na czas wielkopostnego skupienia pojechaliśmy do Niepokalanowa, gdzie zamieszkaliśmy w domu w Lasku. Tam ojcowie franciszkanie Michał Brzezicha i Sylwester Gąglewski pomagali nam dojrzeć to co Najważniejsze.

Czytaj więcej...

Wielki Post w naszej szkole, rekolekcje wielkopostne 2018


W Środę Popielcową udziałem naszej społeczności w Mszy Świętej rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Jest to czas poprzedzający największe i najważniejsze święta chrześcijańskie - Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się wykorzystać go jak najlepiej, bo to czas szczególnej łaski. W tym okresie Jezus zachęca nas do nawrócenia, do uwierzenia w prawdy ewangeliczne i do pójścia za Nim. On bowiem jest Drogą, Prawdą i Życiem. Aby to zrozumieć, potrzeba chwili ciszy i skupienia. W naszej szkole chcemy, aby każda klasa w okresie Wielkiego Postu miała swój moment wyciszenia i wzięła udział w swoim dniu skupienia.Cykl rekolekcji rozpoczęły klasy szóste, które w dn. 19-20 lutego były w Niepokalanowie - Lasku, gdzie poznawały życie i działalność św. Maksymiliana Marii Kolbego, a potem m.in. zastanawiały się jak rozwijać w swoim życiu cnoty kardynalne: roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie i męstwo. Rekolekcje prowadzili ojcowie Sylwester Gąglewski i Michał Brzezicha.
Na 12 marca zaplanowaliśmy dla klas piątych dzień skupienia z księdzem Jarosławem Kotulą. 
W dn. 14-16 marca najstarsi uczniowie z klasy trzeciej gimnazjum pojadą na swoje ostatnie rekolekcje w naszej szkole i odwiedzą m.in. sanktuarium św. Krzyża w Górach Świętokrzyskich. Rekolekcje odprawi ks. Piotr Janiszewski. W tym samym czasie klasy 2g i siódme pojadą do Sulejówka, gdzie rekolekcjonistą będzie salwatorianin o. Kamil Leszczyński.
21 marca klasy czwarte odwiedzą Salezjański Ośrodek Misyjny, gdzie dzień skupienia poprowadzi o. Tomasz Łukaszuk.
Dla naszych najmłodszych uczniów z klas 1-3 zaplanowaliśmy rekolekcje tuż przed Wielkim Tygodniem. Poprowadzą je m. in. Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi. 
Pamiętajmy, że Wielki Post nie jest czasem żałoby, rozrywania szat, popadania w rozpacz z powodu naszych grzechów. Bóg przez proroka Joela mówi: „Nawróćcie się do Mnie całym sercem, przez post i płacz, i lament. Rozdzierajcie jednak wasze serca, a nie szaty. Nawróćcie się do Pana, Boga waszego. On bowiem jest łaskawy, miłosierny, nieskory do gniewu i wielki w łaskawości, a lituje się na widok niedoli” (Jl 2,12-13). Bóg mówi nie tylko o potrzebie postu, pokuty i wyrzeczeń, ale również o nieskończonym miłosierdziu Bożym i jego gotowości do przebaczenia.

Rekolekcje adwentowe 2017

2017 12 18 rekolekcje 017W adwencie wszystkie klasy uczestniczyły w dniach skupienia.

 

Młodsi uczniowie byli u ojców jezuitów, a starsi u ojców franciszkanów. Klasom 5 i 6 nauki rekolekcyjne głosił diakon Krzysztof Lichota.

 

Zastanawialiśmy się co nam przesłania obraz Pana Boga i jak dotrzeć do Jego prawdziwego oblicza. Czytaliśmy o nawróceniu św. Pawła i każdy z nas miał okazję przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, by odnowić swoją więź z Bogiem.

 

 

Czytaj więcej...

Rekolekcje wielkopostne 2017 w klasach piątych i szóstych

Nasze rekolekcje w tym roku były dwuetapowe.

2017 03 21 rekolekcje kl5i6 005

W tygodniu poprzedzającym dzień skupienia małe grupy uczniów, spotkały się z różnymi osobami, które podzieliły się z nimi swoim doświadczeniem wiary. Dla wielu z nas było to prawdziwe świadectwo wiary w Boga. Następnie we wtorek 21 marca 2017r. uczniowie klas 5 i 6 spotkali się na dniu skupienia na terenie parafii św. Alojzego Orione. Spotkanie to rozpoczęło się krótką prezentacją filmu o tym niezwykłym, włoskim księdzu, założycielu Dzieła Opatrzności Bożej.

 

W tym dniu skupienia naszym przewodnikiem był ks. Jacek Gniadek, werbista, który podzielił się z nami swoim doświadczeniem pracy na misji w Afryce. Uczniowie zaś mieli możliwość opowiedzenia innym swoich wrażeń ze spotkań z poprzedniego tygodnia. Niektóre rzeczy ich zadziwiły, inne poruszyły ale wszyscy byli bardzo zadowoleni z takiej formy i wysłuchanych świadectw.

 

Dzień rekolekcyjny był także możliwością do spotkania się ze Słowem Bożym – dzieci miały cichą pracę z Pismem św. Rozważaliśmy słowo z ewangelii Mateusza: "Wy jesteście solą ziemi (...)Wy jesteście światłem świata." 5,13-16. Następnie chętni przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania, a na zakończenie spotkaliśmy się na Mszy św., podczas której ks. Jacek podsumował nasz dzień skupienia.

 

Czytaj więcej...

Miłość dająca życie - rekolekcje wielkopostne 2017 klas czwartych

23 marca obie klasy czwarte uczestniczyły w rekolekcjach wielkopostnych w sanktuarium św. Andrzeja Boboli zatytułowanych Miłość dająca życie.o-jakub-szelka

 

Rekolekcje wielkopostne prowadził ojciec Jakub Szelka. Dzieci z zachwytem i radością patrzyły jak młody ksiądz pozwala obkleić się arkuszami papieru symbolizującymi  ciążące na nas grzechy.

 

Msza święta, najważniejsza część skupienia odbyła się w dolnym kościele. Dzieci z  naszej szkoły przygotowywały Eucharystię. Na koniec przeżywaliśmy wspólnie drogę krzyżową przy pięknych płaskorzeźbach ze stacjami drogi.

Blisko Pana Jezusa - rekolekcje wielkopostne 2017 klas młodszych

2017 03 24 rekolekcje mlodsi 01124 marca przeżywaliśmy razem z dziećmi z klas 1-3 rekolekcje wielkopostne - Blisko Pana Jezusa.


Poszliśmy do sanktuarium św. Andrzeja Boboli, by tam do malutkich krzyżyków przykleić swoje słowa: dziękuję, przepraszam, kocham.


Dzieci z klas młodszych mądrze i krótko umiały odpowiedzieć co chciałyby powiedzieć Jezusowi, który oddaje za nas życie.
Na koniec rekolekcji uczestniczyliśmy w parafialnej mszy świętej.

 

Czytaj więcej...

Skarby wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne 2015 klas III-IV dotyczyły skarbu.  rekolekcje 3i4 20150313 004

 

Zaczęliśmy od przedstawienia w doborowej obsadzie nauczycieli:

          Babcia i Mama - p. Ola Kłoczewiak-Wielgosz

         Czerwony Kapturek - p. Jola Bidzińska

         Zbój - p. Michał Gwardyś

rekolekcje 3i4 20150313 022

 

Czerwony Kapturek wyrusza do Babci przez las, jak zwykle, ale w drodze nie rozmawia z wilkiem, tylko ze Zbójem, który wypytuje ją o to, czy staruszka ma jakiś skarb. Były chwile w tym dramacie mrożące krew w żyłach! Widownia zamarła, kiedy Zbój związał Babcię i ograbił ją z najcenniejszego skarbu. Babcia - z różańcem w ręku - doprowadziła jednak do przemiany złodzieja.

 

Potem ks. Piotr Szlapański rozmawiał z dziećmi o skarbach w ewangelii. Praca w grupach zaowocowała osobistymi perłami. Nawleczone na sznur można zobaczyć w szkole przy zejściu do szatni. Po chwili zabawy w przykościelnym ogrodzie dzieci wyciszone rozpoczęły Drogę Krzyżową, którą same przygotowały.

 

Zakończyliśmy rekolekcje mszą świętą sprawowaną przez ks. proboszcza Jana Konarskiego.

FOTOGRAFICZNA RELACJA 1

FOTOGRAFICZNA RELACJA 2

 

Czytaj więcej...

Rekolekcje Adwentowe 2014 klas 5 i 6

Duch SwRekolekcje adwentowe klas 5 i 6 odbyły się w tym roku w piątek 12 grudnia.

Rozpoczęły się od rozważań na temat istoty Trójcy Św., które poprowadził ks. Piotr Szlapański (diakon parafii Św. Michała). Posłużył się piękną reprodukcją ikony Rublowa , na której przykładzie objaśniał nam symbolikę, jaką posłużył się autor. 

Rublow

Po wspólnym śniadaniu i obejrzeniu filmu zastanawialiśmy się, w kilkuosobowych zespołach, nad obecnością Ducha Św. w codziennym życiu:

 

1. Czy ktoś wie jak wygląda Duch Święty?

2. Od kiedy Duch Święty jest na ziemi? 

3. Co oznaczają słowa Jezusa: "nie zostawię was sierotami, ześlę na was ducha pocieszyciela"

4. Skoro Ducha Świętego nie widzimy to może widzimy jego działanie. Jak to wygląda? 

Duch Sw 25. Czy w każdej mszy świętej obecny jest Duch Święty? W którym momencie?

 

Swoimi przemyśleniami przedstawiciele grup przekazali w formie wypowiedzi lub scenek dramowych.

 

Dzień skupienia zakończyliśmy spowiedzią i Mszą Św.

 

 


 

Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna Jednorodzonego dał...

Rekolekcje klas 1-2 przeżywaliśmy 17 marca. Spotkaliśmy się w centrum duchowym ojców franciszkanów przy ulicy Modzelewskiego. Myślą przewodnią był cytat z Ewangelii: "Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne."

Opowiadaliśmy historię z książki  "Nie tak jak u zbójców." Najbardziej wszyscy zapamiętaliśmy Drogę Krzyżową - w kościele są piękne stacje, z charakterystycznymi niedopowiedzeniami...

Nina Florczak


 

 

Rekolekcje adwentowe klas 3 - 6 2013 r.

Tematem rekolekcji klas 3-6 był cytat z ewangelii św. Łukasza "Dziś muszę się zatrzymać w twoim domu", który odnosi się do spotkania celnika Zacheusza z Jezusem.

W różnej, dostosowanej do wieku, formie dzieci rozważały, czym jest wiara i jak przemienia wierzącego. Czy i po czym można rozpoznać tego, który wierzy w Boga.

Czytaj więcej...

Rekolekcje adwentowe 2013 klas pierwszych i drugich

 

rekolekcje kl1 kl2 12 12 2013 003

Dzieci z klas 1-2 wybrały się na rekolekcje 12 grudnia do kaplicy ojców karmelitów bosych przy ulicy Racławickiej.

 

Ten czas był poświęcony na spotkanie z ojcem misjonarzem Silvanusem pochodzącym z Tanzanii. Opowiadał nam o życiu w Afryce, pokazywał filmy i zdjęcia ze swojego kraju. Nauczył nas śpiewać i modlić się w swoim języku.

 

Czytaj więcej...

Rekolekcje wielkopostne 2013 klas 3 - 4

12 marca 2013 r.

Klasy 3 - 4 w tym roku miały możliwość bliżej poznać historię pamiątek, jakie zostawił na Ziemi Jezus. Bazą naszych rekolekcji była rewelacyjna książka autorstwa Grzegorza Górnego i Janusz Rosikonia pt. "Świadkowie tajemnicy". Po pięknym wprowadzeniu o. Krzysztofa czas rekolekcji uczniowie w kolejnych punktach dowiadywali się o historii i miejscu przechowywania dzisiaj pamiątek Męki Pańskiej. Były to: korona cierniowa, krzyż Pański, włócznia Longinusa, Sudarion, chusta z Manopello, tunika i gwoździe z krzyża. W każdym z tych punktów uczniowie mieli chwilę refleksji by móc w zapisanej na kartce modlitwie, prośbie czy podziękowaniu odnieść ten darmowy i niepojęty dar Jezusa, jakim było Jego posłuszeństwo Ojcu aż do śmierci krzyżowej. Te proste dziecięce słowa możemy zobaczyć w szkole na plakatach, jakie powstały w czasie rekolekcji.

Rekolekcje wielkopostne 2013 klas 5 - 6

8 i 11 marca 2013 r.

Tegoroczne rekolekcje dla klas starszych różniły się od poprzednich tematem i intensywnością.  Starsi (klasy 5 i 6) zaczęli od piątkowej wizyty w muzeum  bł. ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie poznali  nie tylko historię życia tego niesamowitego kapłana, ale także uwarunkowania historyczne jego czasów. Muzeum pozytywnie zaskakuje doborem form i wielością zgromadzonych  pamiątek tego okresu Polski oraz polskiego Kościoła.  Kolejnego dnia rekolekcji pracowaliśmy w grupach próbując odnieść historię ks. Jerzego do własnego życia. Efektem tych zmagań były plakaty z cytatem, który każdej grupie pasował najbardziej. Niektórzy pokusili się nawet o zrobienie scenek z życia wziętych... Następnym etapem była droga krzyżowa, której zwieńczeniem było kilka minut ciszy w ciemności.....zupełnej ciemności....którą rozświetlił blask zapalonego Paschału - symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Ten czas był przygotowaniem do spowiedzi. Msza św. była ostatnią i najważniejszą stacją rekolekcji, po niej głodni i zmęczeni zjedliśmy obiad i ruszyliśmy do domów i do szkoły.


 

Rekolekcje adwentowe 2012

Rekolekcje odbędą się:

3 grudnia dla klas 1-2,

11 grudnia dla klas 3-4 

12 grudnia dla klas 5-6. 


Rekolekcje wielkopostne 2012

Pierwszy dzień rekolekcji wielkopostnych dla klas 5. i 6. to dzień spotkań z różnymi osobami.
Jedna z grup spotkała się z p. Magdą Bielecką – malarką, ikonopisarką, w jej pracowni na poddaszu kamienicy na ul. Piwnej w Warszawie. Pani Magda przyjęła nas z wielką życzliwością i otwartością. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem jej świadectwa wiary i ufności jaką pokłada w Panu Bogu.

Rekolekcje adwentowe 2011

Rekolekcje adwentowe "Wy jesteście światłem świata, wy jesteście solą ziemi" dla klas 3-4 odbędą się 6 grudnia 2011 r, a klas 5-6 8 grudnia.


Miejscem rekolekcji jest dom katechetyczny przy kościele M.B. Królowej Polski przy ul. Domaniewskiej.
Spotykamy się w szkole, o 8.15 wychodzimy.
Trzeba wziąć buty na zmianę, piórniki wraz z zawartością, drugie śniadanie, 2 bilety 20 min. na metro, 30 zł (obiad + ofiara za salę itp.)
Powrót ok. 15.00 do szkoły.
Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Zaperty.

Rekolekcje wielkopostne 2011

W kwietniu wszystkie klasy uczestniczyły w rekolekcjach wielkopostnych. Poniżej kilka zdjęć z rekolekcji klas pierwszych i drugich.


Rekolekcje adwentowe 2010

Rekolekcje klas starszych

Temat rekolekcji: JAN CHRZCICIEL WSKAZUJE NA JEZUSA.

8 grudnia w godz.9 - 14.30 dla klas 6, 6m i 5, 9 grudnia godz.9 - 14.30 dla klas 3, 3m, 4 i 4m.
Miejsce to Dom katechetyczny przy kościele p.w. M.B. Królowej Polski ul. Domaniewska 20.
Uczniowie mają wziąć ze sobą: Pismo św., buty na zmianę, piórniki (coś do pisania), bilety na metro (2 x 20 minutowe wystarczą), śniadanie, 20 zł.

 


Rekolekcje klas pierwszych i drugich

 


 

 

Rekolekcje Wielkopostne 2010 klasy 3, 3M i 4

Uczniowie z klas 3,3M i 4 jadą na Rekolekcje Wielkopostne do Niepokalanowa w czwartek 11 marca.

Bardzo proszę wychowawców o zebranie 40 zł od dziecka.
Dzieci powinny zabrać ze sobą drugie śniadanie, picie, drobne pieniądze.
Prosimy o ubranie dzieci stosownie do pogody.
Dzieci wyjadą spod szkoły autokarem o 8.15 z p. Jolą Łabą i wychowawcami. 
Planowany powrót pod szkołę ok. 17.00.


 

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2009

REKOLEKCJE ADWENTOWE Z KRÓLEM LWEM DLA KL. 3 i 4

Odbędą się dn. 9 grudnia 2009 r. (środa) we Franciszkańskim Ośrodku Misyjnym przy ul. Modzelewskiego w Warszawie. Poprowadzi je ks. Marcin Klotz. Spotykamy się w szkole o godz. 8:15 (powrót ok. 15.00). Zapewniamy ciepły obiad dla dzieci.
Składka rekolekcyjna wynosi 20 zł. (obiad i ofiara na rzecz klasztoru). Prosimy ją wpłacać do wychowawców.
Na rekolekcje prosimy wziąć zeszyty do religii i Biblię. Prosimy też o przygotowanie dzieciom drugiego śniadania (kanapki, napój, owoce, słodycze).

REKOLEKCJE ADWENTOWE KL. 5 i 6

Odbędą się dn. 3 grudnia 2009 r. w Niepokalanowie w Klasztorze Ojców Franciszkanów. Spotykamy się w szkole o godz. 8:15. Przewidywany powrót ok. 17.00. Zapewniamy ciepły obiad dla dzieci.
Składka rekolekcyjna wynosi 50 zł. (15 zł obiad, częściowa opłata za dojazd autokarem i ofiara na rzecz klasztoru). Prosimy ją wpłacać do wychowawców.
Na rekolekcje prosimy wziąć zeszyty do religii i Biblię. Prosimy też o przygotowanie dzieciom drugiego śniadania (kanapki, napój, owoce).


 

Rekolekcje wielkopostne 2009

Plan Rekolekcji Wielkopostnych

Klasy 1 i 2 mają rekolekcje 2 kwietnia (czwartek) u jezuitów na ul. Rakowieckiej. Prosimy o wpłatę do wychowawców 15 zł od dziecka (ofiara, obiad). Dzieci powinny zabrać ze sobą drugie śniadanie + picie, brudnopis, piórnik.

Klasy 3 i 4 mają rekolekcje 2 kwietnia (czwartek) w ośrodku franciszkańskim przy ul. Modzelewskiego. Prosimy o wpłatę do wychowawców 15 zł od dziecka (ofiara, obiad). Dzieci powinny zabrać ze sobą buty na zmianę, drugie śniadanie + picie, brudnopis, piórnik.

Obiady w czwartek 2 kwietnia w szkole dla wszystkich klas są odwołane!

Klasy 5 i 6 mają rekolekcje 3 kwietnia (piątek) w ośrodku franciszkańskim przy ul. Modzelewskiego. Prosimy o wpłatę do wychowawców 15 zł od dziecka (ofiara, obiad). Dzieci powinny zabrać ze sobą buty na zmianę, drugie śniadanie + picie, brudnopis, piórnik.

Dnia 3 kwietnia jest pierwszy piątek; msza święta w kaplicy odbędzie się jak zawsze, ale bez klas 5 i 6, które wychodzą pod opieką nauczycieli na rekolekcje.

W czwartek po południu będą tylko zajęcia opiekuńcze (odrabianki), w piątek - kółka wg normalnego planu. Prosimy - w miarę możliwości - odebrać dzieci ze szkoły po rekolekcjach.


 

Rekolekcje adwentowe 2008

Dla klas 3-4

poniedziałek 8 grudnia 2008

Temat rekolekcji

Rekolekcjonista

A słowo stało się ciałem...

Bóg mówi do mnie dziś.

Ks. Piotr Jaworski z parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie.

Miejsce

Czas trwania

Franciszkańskie Centrum Misyjne, ul. Modzelewskiego;

Dzieci wychodzą ze szkoły z nauczycielami o 8.15, planowany powrót ok. 15.00.

Inne ważne informacje

Obiad - w ośrodku rekolekcyjnym; obiad szkolny będzie tego dnia odwołany; Dzieci zabierają ze sobą: Pismo św., przybory do pisania, buty na zmianę, nożyczki, drugie śniadanie, picie, coś do wspólnego zjedzenia, np. mandarynki, cukierki.

Składka

10 zł (obiad + ofiara na dom misyjny).

Pieniądze zbierają wychowawcy.

Dla klas 5-6
środa 10 grudnia 2008

Temat rekolekcji

Rekolekcjonista

A słowo stało się ciałem...

Bóg mówi do mnie dziś.

Ks. Piotr Jaworski z parafii św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie

Miejsce

Czas trwania

Franciszkańskie Centrum Misyjne, ul. Modzelewskiego;

Dzieci wychodzą ze szkoły z nauczycielami o 8.15, planowany powrót ok. 15.00.

Inne ważne informacje

Obiad - w ośrodku rekolekcyjnym; obiad szkolny będzie tego dnia odwołany; Dzieci zabierają ze sobą: Pismo św., przybory do pisania, nożyczki, drugie śniadanie, picie, buty na zmianę, coś do wspólnego zjedzenia, np. mandarynki, cukierki.

Składka

10 zł (obiad + ofiara na dom misyjny).

Pieniądze zbierają wychowawcy.

rEKOLEKCJE ADWENTOWE - 10 GRUDNIA 2004

Klasy 1-3

Miejsce: Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży, ul. Gwintowa 3 Spotykamy się o godz 8.15 w szkole lub o godz. 8.55 na miejscu.
Wychowawcy zbierają po 7 zł na rekolekcje.
Prosimy dać dzieciom duże drugie śniadania - nie będzie tam obiadu.

Klasy 4-6

Jak Maryja postąpiłaby na moim miejscu?

Miejsce:Kościół przy ul. Bonifacego 9, kaplica bł. Jerzego Matulewicza
Spotykamy się o godz 8.10 w szkole lub o godz. 8.55 na miejscu.
Wychowawcy zbierają po 5 zł na rekolekcje.
Prosimy dać dzieciom duże drugie śniadania - nie będzie tam obiadu.

 


 

biedronka logo

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2020/2021

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej