2014 06 07 KOMUNIA 001Dnia 7 czerwca 2014 r. w naszym szkolnym kościele parafialnym przeżywaliśmy wydarzenie przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej przez dzieci z klas drugich.

W piękny, słoneczny dzień, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, w wigilię narodzin chrześcijaństwa, zgromadziliśmy się, aby uczestniczyć w uroczystej celebracji. 2014 06 07 KOMUNIA 003

Oprawę liturgiczną sprawowali Rodzice. W sposób wyjątkowy śpiewała psalm mama Matyldy z 2AM, usłyszeliśmy Scholę Rodziców pod kierunkiem pana Piotra Pawińskiego.

Eucharystii przewodniczył ksiądz Jan Konarski, od czerwca 2013 roku proboszcz parafii św. Michała Archanioła. Wyjaśniał w homilii prosto i konkretnie, jak bardzo ukochał nas Bóg Ojciec, jak cały czas trwa historia Zbawienia, jak niezwykłym cudem jest Eucharystia. Ksiądz Jan Konarski w każdą środę prowadzi w parafii konferencje na temat wprowadzenia w chrześcijaństwo.

Cała liturgia miała charakter bardzo prosty. Ksiądz po błogosławieństwie od ołtarza zszedł do wiernych, czyli do nas, rozmawiał z dziećmi, z Rodzicami... 2014 06 07 KOMUNIA 002

Odczuliśmy, że wszyscy jesteśmy Kościołem. Potem, na wspólnej agapie, byliśmy dalej wspólnotą.

Podziękowaniom nie było końca.

Tą drogą też chcemy podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do tej niecodziennej Eucharystii.

Nina Florczak