Komunia Święta

Uroczystość przyjęcia Sakramentu Komunii to wydarzenie szkolne.

 

Dzieci z klas trzecich przygotowują się do tego dnia przez cały rok, między innymi w trakcie niedzielnych spotkań formacyjnych u ojców jezuitów w Bobolanum przy ul. Rakowieckiej. 

 

Spotkania dla Rodziców prowadzi pan Cezary Gawryś, mszę dla dzieci sprawuje prefekt szkoły ojciec Krzysztof Korolczuk, a spotkania formacyjne dla dzieci - nauczycielka religii pani Nina Florczak.

 

Schola rodzicielsko-nauczycielska, prowadzona przez pana Piotra Pawińskiego,  przygotowuje wspaniałą oprawę muzyczną uroczystości, rodzice starszych uczniów - czekają na dzieci komunijne z agape, a wychowawcy wręczają swoim podopiecznym Pismo Święte i dedykację, wybraną dla każdego dziecka.


Przygotowania do Komunii Św. w roku szkolnym 2016/2017

Szanowni Państwo!

Od tego roku szkolnego przygotowania do sakramentu Komunii naszych uczniów i Rodziców będą się odbywały w parafii kościoła św. Michała Archanioła przy ul. Puławskiej, na nieco innych zasadach, niż dotychczas.

Włączając się w parafialne życie, będziemy uczestniczyć w Mszach św. i spotkaniach przygotowujących do sakramentu wraz z rodzinami mieszkańców parafii i rodzinami uczniów innych szkół mających siedzibę na terenie parafii.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już w niedzielę 11 września.

Plan na niedzielę 11 września

1. 10.30 Msza święta w tzw. dolnym kościele

2. ok. 11.15, po mszy świętej, spotkania dla rodziców (w grupach, które będą prowadzić osoby z diakonii ewangelizacyjnej); w tym czasie zajęcia z dziećmi z klas trzecich będzie prowadziła p. Nina Florczak. Prosimy o zapewnienie opieki dla rodzeństw.

3. ok. 13.00 planujemy zakończenie spotkań.

Cykl spotkań:

11 września

9 października

13 listopada

11 grudnia

8 stycznia

12 lutego

12 marca

9 kwietnia

W maju - planowany jest dzień skupienia (dokładny termin zostanie podany później)

Przewidywany termin Komunii: sobota 13 maja 2017 roku (ale może się on jeszcze zmienić).

Z wyrazami szacunku

Marzanna Rymsza-Leociak