rekolekcje kl6 01W dniach 9-10 marca uczniowie z obu klas szóstych mieli szansę pogłębienia swojej relacji z Bogiem i bliźnimi podczas rekolekcji.

Na czas wielkopostnego skupienia pojechaliśmy do Niepokalanowa, gdzie zamieszkaliśmy w domu w Lasku. Tam ojcowie franciszkanie Michał Brzezicha i Sylwester Gąglewski pomagali nam dojrzeć to co Najważniejsze.

Podczas tych dni zwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne, założone przez św. Maksymiliana i dowiedzieliśmy się, jak działa zakonna straż pożarna. Każdy z nas miał szansę przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania oraz powierzyć Bogu siebie i innych podczas adoracji. Drugiego dnia zastanawialiśmy jak rozwijać cnoty kardynalne w naszym życiu. Tym, którzy z nami nie byli, chcielibyśmy zadedykować kilka myśli świętego Maksymiliana Kolbego: - Największa ofiara - to ofiara z własnej woli. - Dobrze spełniać to co ode mnie zależy, a dobrze znosić to, co ode mnie nie zależy - oto jest cała doskonałość i źródło prawdziwego szczęścia na świecie. - Dużo może być wiedzy, ale miłości w życiu nie widać. Tylko ta wiedza, która wypływa z miłości, ma wartość. - Jedynie prawda jest i może być fundamentem szczęścia tak poszczególnych ludzi jak i całej ludzkości. - Kolana, a nie rozum albo pióro, dają owoc w pracy, kazaniach, książkach. - Módl się nie więcej, ale lepiej i ufaj.

REKOLEKCJE KLAS 6 W NIEPOKALANOWIE

logo nowe 1