SE logo2019 2020 Szkola Edukacji w naszej szkole 400W roku szkolnym 2019/2020 troje naszych nauczycieli, panie Jolanta Bidzińska, Katarzyna Maleszak i Małgorzata Zielińska, po ponad półrocznym przygotowaniu i pobycie na wakacyjnej szkole letniej, uzyskało tytuł mentora i tym samym nasza podstawówka stała się szkołą praktyk dla studentów biologii, historii i języka polskiego. Pani Jola Bidzińska jest także post tutorem, czyli opiekuje się absolwentami Szkoły Edukacji w pierwszym roku ich pracy.

 

 Już w czerwcu na potrzeby kształcenia przyszłych nauczycieli zostały nagrane lekcje dwóch klas, prowadzone w naszych 

2019 2020 Szkola Edukacji w naszej szkole 1100placówkach na ul. Racławickiej i Wąwozowej, a we wrześniu przyjęliśmy czworo studentów ze Szkoły Edukacji, która działa przy Uniwersytecie Warszawskim. Powstała ona w 2015 roku na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, a UW. Działania Szkoły Edukacji są nastawione na poprawę jakości nauczania w Polsce. To miejsce, w którym pokazuje się przyszłym, początkującym i doświadczonym nauczycielom, jak uczyć i wychowywać w każdym działaniu. Miejsce gdzie:

  • Buduje się wspólnotę skutecznych i zaangażowanych pedagogów
  • Daje im praktyczną wiedzę i sprawdzone narzędzia
  • Tworzy przestrzeń do rozmowy o tym, czym jest dobra edukacja

2019 2020 Szkola Edukacji w naszej szkole 600Standardy Szkoły Edukacji wymagają, by nauczyciele mentorzy również byli na bieżąco z najnowszymi trendami metodycznymi i dydaktycznymi - dzięki temu uczniowie mają spójny przekaz od swoich nauczycieli i praktykantów. SE prowadzi bezpłatne studia podyplomowe dla nauczycieli i szkoląc przywiązuje ogromną wagę do nauczycielskiego doświadczenia. W związku z tym studenci Szkoły Edukacji uczą się i od razu sprawdzają zdobytą wiedzę podczas codziennych praktyk w szkołach. „Nasi” studenci Agnieszka Kania, Piotr Miśta, Natalia Wawrzyńska pod opieką mentorek od września do stycznia praktykowali u nas po 12 godzin tygodniowo. Obserwowali i prowadzili lekcje, pisali konspekty, przygotowywali pomoce naukowe, chodzili na wycieczki, uczestniczyli w wydarzeniach szkolnych. Po pół roku zmienili miejsce praktyk na szkoły średnie. Wszyscy ukończyli studia, choć w tym roku były one szczególnie trudne, bo w drugim semestrze zarówno wykłady, jak i praktyki były w dużym zakresie zdalne.

Jak zmieniły ich te studia można przeczytać w portfolio oraz prezentacji pani Agnieszki Kani i w eseju napisanym przez pana Piotra Miśtę (plik poniżej).


Warto wspomnieć, że ze Szkołą Edukacji związana też jest pani Patrycja Pierzynka, a mamy nadzieję, ze wkrótce i inni nauczyciele będą z nią współpracować z tą placówką.

 

 


 

 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej