2019 12 08 przyroda kl4 0042019 12 08 przyroda kl4 010Od września klasy czwarte poznają tajniki otaczającego świata podczas lekcji przyrody.

Wszyscy już wiedzą, czym jest przyroda ożywiona i nieożywiona i dzięki jakim urządzeniom można ją obserwować. Podczas lekcji czwartoklasiści oglądali preparaty mikroskopowe i rysowali je.

Kolejne tematy dotyczyły map i planów oraz kierunków geograficznych, które ćwiczone były na różne sposoby. Niektóre z zadań wyglądały jak lekcje wychowania fizycznego, trochę było też angielskiego, bo uczyliśmy się skrótów międzynarodowych. Każdy miał szansę stworzyć plan swojego wymarzonego miasta.

Po klasowych obserwacjach pogody, uczniowie klas czwartych odkrywają teraz tajemnice organizmów żywych. Ostatnio tworzyli plakaty o zależnościach pokarmowych.

logo nowe 1

rozbudowa szkola