20191125 1T i3T Ogrod Botaniczny 00520191125 1T i3T Ogrod Botaniczny 007Klasy 1 i 3 Tradycyjne odwiedziły Ogród Botaniczny w listopadowej szacie. Spacerowaliśmy po jesiennych alejkach.

Odwiedziliśmy warzywnik, w którym rosła kapusta ozdobna, jarmuż, brukselka, marchew, kard. Wszystko było posadzone ekologicznie, bez sztucznych nawozów.
Dużo czasu spędziliśmy w szklarniach. Podziwialiśmy egzotyczne rośliny ozdobne, drzewka cytrusowe, kwiaty wabiące owady i kwitnące kamelie. Bardzo podobały nam się miejsca, w których mieszkały świnki morskie i kolorowe ptaki.

Wycieczkę zakończyły zajęcia pt. Warzywa na start. Rozmawialiśmy o korzyściach płynących z jedzenia warzyw. Dzieci narysowały plakaty opisujące wybrane warzywo.
Zachęcamy wszystkich do spacerów po ogrodzie. Nie zapomnijcie o ciepłym ubraniu i termosie z herbatą.

biedronka logo

rozbudowa szkola