6Wprawdzie 11 listopada już za nami, ale przez większą część listopada odbywały się w obu naszych szkołach różne imprezy patriotyczne.

8 listopada klasa ósma modliła się na cmentarzu na Służewie za poległych podczas II wojny światowej i Polaków pomordowanych w okresie komunizmu. Modliliśmy się m. in. za pochowanych tam 1717 ofiar września'39, zarówno żołnierzy Wojska Polskiego, jak i osoby ciwilne (ponad 1200 z nich to bezimienne ofiary). Pamiętaliśmy też o Polakach zamordowanych w mokotowskim więzieniu przy ul. Rakowieckiej, których potajemnie grzebano przy murze cmentarnym na przełomie lat 40. i 50.

Ponieważ w tym dniu wypadało wspomnienie wszystkich zmarłych braci i sióstr Zakonu Kaznodziejskiego (dominikanów), modliliśmy się też przy grobie naszego absolwenta br. Antoniego Marczewskiego.

15 listopada klasy siódme odwiedziły Cytadelę Warszawską, gdzie dowiadywały się o losach Polsków walczących o niepodległość w XIX i XX wieku.

Od kilku też lat, w okolicach Wszystkich Świętych, sprzątamy grób jednej z ofiar Czerwca '56.

biedronka logo

rozbudowa szkola