20191119 BREXIT I INNE ODWIEDZINY NA KABATACH

W tym roku szkołę na Kabatach odwiedziło wielu wspaniałych gości. Mogliśmy porozmawiać o Szekspirze w języku narodowego poety Anglii, o klimacie ze specjalistą z Australii, o tym, jak trudnym zagadnieniem jest Brexit z Brytyjczykiem czy poznać punkt widzenia Wenezuelczyka.

Bardzo dziękujemy naszym gościom za wizyty, zapraszamy ponownie i cieszymy się na każde takie spotkanie!

CZYTAJ ARTYKUŁ

O tym jak skomplikowaną kwestią, również dla samych Brytyjczyków, jest Brexit, opowiadał siódmoklasistom pan mecenas Nicholas Coddington. Z cudownie angielską ironią przedstawił nam główne wątki i postaci politycznego dramatu, który od kilku lat toczy się w Europie.

Dziś klasy 7 i 8 odwiedził pan Leslie Mazur-Park, nauczyciel, muzyk i pasjonat języka angielskiego epoki Williama Szekspira. Dzięki połączeniu elementów dramy, muzyki na żywo i pełnej zaangażowania prezentacji tematu, udało nam się zachwycić pięknem oryginalnych tekstów Barda ze Stratford, a nawet przeobrazić się na chwilę w Romea i Julię czy Henryka V.

Klasy siódme odwiedził dziś pan Pedro Guevara Canales z żoną Kasią, by opowiedzieć o języku hiszpańskim i kulturze iberyjskiej, a także o różnicach między hiszpańskim-kastylijskim, znanym z Europy, a jego odmianami południowoamerykańskimi. Pan Pedro pochodzi z Wenezueli, ale bardzo długo pracował w Madrycie. Spotkanie odbyło się w ramach przygotowania uczniów jadących do Hiszpanii w listopadzie w ramach projektu ponadnarodowej mobilności uczniów finansowanego z Funduszy Europejskich z programu POWER.

Rozmawiamy o klimacie z gościem z Autralii

biedronka logo

rozbudowa szkola