1280px Flag of Poland.svgObchody Święta Niepodległości w naszej szkole będą miały 3 odsłony. Dziś klasa ósma będzie modlić się na cmentarzu na Służewie za poległych podczas II wojny światowej i Polaków pomordowanych przez NKWD. Modlić się będziemy m. in. za pochowanych tam 1717 ofiar września 39, zarówno żołnierzy Wojska Polskiego jak i osób cywilnych (ponad 1200 z nich to bezimienne ofiary). Będziemy pamiętać też o Polakach zamordowanych w mokotowskim więzieniu przy ul. Rakowieckiej, których na tym terenie potajemnie grzebano na przełomie lat 40. i 50.

12 listopada we wtorek klasy 1-6 o 8.15 wspólnie odśpiewają cały Hymn Polski, a potem odbędzie się DZIEŃ POLSKIEJ LITERATURY. każda klasa na jednej godzinie lekcyjnej wysłucha kilku fragmentów książek czytanych przez nauczycieli. Zaprezentujemy m.in. takich autorów jak: Juliusz Słowacki, Rafał Kosik, Mikołaj Sęp Szarzyński, Olga Tokarczuk, Bolesław Leśmian, Julian Tuwim, Marcin Jeleń, Irena Bukowska, Ryszard Kapuściński, Jan Brzechwa, Bolesław Prus, Grzegorz Kasdepke, Antoni Marianowicz, Jerzy Niemczuk, Janusz Korczak, Joanna Olech, Aleksander Fredro, Sławomir Mrożek, Jan Kochanowski.

15 listopada klasy siódme odwiedzą Cytadelę Warszawską, gdzie będą dowiadywać się o losach Polaków walczących o niepodległość w XIX i XX wieku.

Wszystkich zachęcamy też do udziału 10.11 o 19.30 w koncercie pieśni patriotycznych organizowanym przez Muzeum Archidiecezji, na którym chórem będzie dyrygował pan Michał Markowski (nasz nauczyciel muzyki) https://liblink.pl/pfYsdcG5J4

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej