2019 10 30 spotkanie prof Olbrycht 02W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych odbyło się spotkanie formacyjne dla chętnych nauczycieli ze wszystkich szkół Przymierza Rodzin.

Rozpoczęliśmy je w auli szkoły ursynowskiej wspólną Mszą Świętą. Po niej profesor Katarzyna Olbrycht z Uniwersytetu Śląskiego wygłosiła wykład "Stworzenie wspólnoty warunkiem katolickości szkoły." Pani profesor w przystępny sposób tłumaczyła czym różni się grupa od wspólnoty, dlaczego tak ważne jest nawiązywanie relacji osobowych zarówno z uczniami i ich rodzicami, jaki i współpracownikami. Przypominała do czego my jako katolicy jesteśmy zobowiązani w codziennym życiu. Bardzo ważnym wątkiem była bezinteresowna służebność pomagająca w prawdziwym rozwoju nas wszystkich.

Po wykładzie był czas na pytania i dyskusję. To było niezwykle inspirujące spotkanie.

biedronka logo

informacyjne2019kl1