2019 09 18 20 4M i 4T jesienna 01aZaczęliśmy od legend, a nie faktów. Dlatego pojechaliśmy najpierw do Kruszwicy, gdzie z Mysiej Wieży oglądaliśmy legendarne jezioro Gopło i szukaliśmy myszy, które zjadły Popiela.

Stamtąd pojechaliśmy prosto do Gniezna i tam obejrzeliśmy bezcenne Drzwi Gnieźnieńskie, na których przedstawiono żywot św. Wojciecha. Obejrzeliśmy także katedrę i wspaniałe pamiątki polskiej przeszłości. Po krótkim spacerze dotarliśmy do Muzeum Początków Państwa polskiego, gdzie ekspozycja oraz projekcje uporządkowały nam wiedzę o dynastii Piastów.

Pod wieczór trafiliśmy do Poznania i przed snem jeszcze raz powtórzyliśmy sobie zdobytą wiedzę rozwiązując skomplikowany historyczny quiz.

2019 09 18 20 4M i 4T jesienna 16Drugiego dnia każda klasa miała trochę inną trasę w Poznaniu ale obie odwiedziły najważniejsze miejsca w mieście: rynek Starego Miasta oraz Ostrów Tumski, gdzie leżą nasi pierwsi legendarni i faktyczni władcy: Mieszko Pierwszy i Bolesław Chrobry. Odbyliśmy warsztaty twórcze, piekliśmy rogale świętomarcińskie, graliśmy scenki z historii Polski, szukaliśmy koziołków, oraz jeździliśmy Maltanką. Wieczorem, po rozegraniu quizu wiedzy o Poznaniu, padliśmy zmęczeni.
Ostatni dzień także dostarczył nam przygody: odwiedziliśmy wspaniałą kolekcję podróżniczą Arkadego Fiedlera, gdzie zgromadzono mnóstwo pamiątek po wielkim podróżniku i pisarzu. Poznaliśmy nie tylko synów P. Fiedlera, ale także jego wnuka, a nawet babcię piranię (najstarszą żyjącą piranię w akwarium rodziny Fiedlerów). W drodze do Warszawy widzieliśmy także Zamek w Kórniku i Dęby Rogalińskie, których zbadanie zostawiamy sobie na kolejną wyprawę.

 


biedronka logo

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2020/2021

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej