2019 09 18 20 1T jesienna 06Klasa 1 Tradycyjna spędziła szkołę jesienną w Spale. Podziwialiśmy piękne okolice przełomu rzeki Pilicy i Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Zwiedzaliśmy zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu, poznaliśmy historię kościoła św. Idziego.

2019 09 18 20 1T jesienna 12Podczas zajęć terenowych dzieci uczyły się jak przygotować ognisko i bezpiecznie je rozpalić. Herbata z ogrodowych ziół cieszyła się dużym powodzeniem. W czasie zajęć plastyczno - technicznych wszyscy filcowali owczą wełnę mocząc ją w wodzie z rozpuszczonym szarym mydłem. Dzięki tym czynnościom mogliśmy wykonać kolorowe, filcowe piłeczki.

Dużo radości dało dzieciom wykonanie z kawałków znalezionej kory pływających statków. Udało się je zwodować i pływały po spalskim stawie.

Ostatni dzień spędziliśmy w leśniczówce, w której znajduje się lecznica dzikich zwierząt. Opiekunowie zwierząt opowiadali nam historie lisów, orła, dzika, koni, saren i innych leśnych zwierząt, które nie mogą żyć na wolności i znajdują swój dom w lecznicy.

Dzieci chętnie bawiły się z kotami, obserwowały karmienie młodego łoszaka i wypoczywały wśród pięknej przyrody. To był bardzo udany wyjazd, wszystkie pierwszaki były bardzo dzielne i uśmiechnięte.

biedronka logo

informacyjne2019kl1