2019 09 18 20 6M jesienna 01Pierwszego dnia rozegraliśmy grę miejską, zwiedzając przy tym Stare Miasto i jego podziemia. Odwiedziliśmy też klasztor dominikanów. Wieczorem wspólnie przygotowaliśmy kolację. Była też gra w kalambury oraz nocny spacer.

2019 09 18 20 6M jesienna 16

Drugiego dnia byliśmy gośćmi Komendy Miejskiej lubelskiej policji, gdzie dowiedzieliśmy się m.in. jak wygląda pokój przesłuchań dla nieletnich ofiar przemocy, na czym polega praca techników policyjnych, a także co oficer dyżurny ma na swoim ekranie komputera. Po obiedzie szaleliśmy w przestrzeni działań twórczych zorganizowanej przez CK Lublin pod hasłem "Rezerwat Dzikich Dzieci". Wszystkie dostępne tam konstrukcje zbudowały samodzielnie dzieci podczas wakacji, dorosłym jest tu zasadniczo wstęp wzbroniony (dla pani Doroty i pana Michała zrobiono wyjątek, żeby mogli uwiecznić dzikość na zdjęciach). Wieczorem grzaliśmy się przy ognisku, oddawaliśmy pączkowemu szaleństwu i braliśmy udział w niezwykle ciekawych zajęciach na temat dzikich zwierząt żyjących w mieście. Dzień zakończyliśmy nocnym spacer w poszukiwaniu poezji na ulicach miasta.

2019 09 18 20 6M jesienna 35Ostatni dzień rozpoczęliśmy wizytą w Domu Słowa na wystawie ilustracji Piotra Sochy do książki "Pszczoły". Następnie zwiedziliśmy Kaplicę Trójcy Świętej na Zamku (w miłym towarzystwie licealistów z siostrzanej szkoły przy ul. Grzegorzewskiej ;)), ekipa odważnych wspięła się na donżon (sami ich spytajcie co to znaczy), zajrzeliśmy przez furtkę na Stary Kirkut, a po południu piekliśmy lubelskie cebularze i zwiedzaliśmy archiwum historii miasta, prowadzone przez Teatr Brama NN. Żal było wracać, ale na osłodę bawiliśmy się świetnie w kenta podczas podróży powrotnej!

biedronka logo

informacyjne2019kl1