2019 09 18 20 1M jesienna 06Wyglądają jak dzieci z Bullerbyn – Tak skomentował zdjęcia ktoś z rodziców.

I tak właśnie było. Na trzy dni klasa 1M przeniosła się do miejsca idealnego dla dzieci. Gospodarstwo gdzie można biegać za krowami, doić kozy i karmić małe kózki mlekiem z butelki, a dorosłe kawałkami dyni i siankiem. Poszliśmy w pole, a z naturalnych materiałów powstał obraz Stworzenia świata. Dużo radości sprawiła zabawa patykami, kolbami kukurydzy, kamykami. Po drodze rozmawialiśmy z koniem i rogatym koziołkiem.

Z panią Ewą zbieraliśmy zioła, z których tworzyliśmy plansze – zielniki.

Zwiedziliśmy piekarnię i sami zrobiliśmy bułki w różnych kształtach – była kobra, żółw, krokodyl...

Poznawaliśmy życie owadów i zajrzeliśmy do domku trzmieli. Z prawdziwego pszczelego wosku zrobiliśmy pachnące świeczki. Przy wieczornym ognisku piekliśmy kiełbaski.

Nauczyliśmy się się robić wycinanki z serwetek. Niektórzy przekonali się do potraw, których wcześniej nie lubili albo tak myśleli.

Zebraliśmy z grządki strączki fasoli i łuskaliśmy je. W środku były czerwone fasolki.

Wieczorem pani Magda czytała na głos książkę.

biedronka logo

informacyjne2019kl1