2019 06 15 DBS 001Dziennikarskie Biuro Śledcze przez wszystkie dni zielonej szkoły wydawało swoją niezależną gazetę „Echo detektywa”.

Codziennie pod koniec dnia zbieraliśmy się na kolegium redakcyjnym i wspólnie decydowaliśmy o tym, co będzie zawierał nasz dziennik. Swoje miejsce znalazł min. dział porad, stała rubryka z prognozą pogody, komiks o Pogoduszku, humor (kawały) oraz relacje z przeżyć naszych reporterów. Rozwiązaliśmy nie jedną sprawę dla reportera (list do redakcji od pani Amelii, list w butelce, łamigłówki Misia mokrej Łapki).

Nauczyliśmy się wysyłać wiadomości światłem na odległość oraz odwiedziliśmy prawdziwą redakcję w Płocku. My napisaliśmy o nich, a Tygodnik Płocki o Nas! Sami zobaczcie!

biedronka logo

rozbudowa szkola