2019 05 27 31 ZIEL SZK ETNO DETEKTYWI 31    2019 05 27 31 ZIEL SZK ETNO DETEKTYWI 34W Bieszczadach szukaliśmy śladów przeszłości – tej odległej i tej całkiem bliskiej.

 

Przeszłość odległa (chociaż z geologicznego punktu widzenia nie tak bardzo) otaczała nas zewsząd – chodziliśmy przecież po bardzo młodych górach. Dostarczały nam one niezapomnianych wrażeń na wietrznym szlaku na Połoninę Wetlińską czy w strugach deszczu na leśnej drodze do Cisnej. (Nie można nie wspomnieć o gorącej czekoladzie w tamtejszej kawiarni :))

Przeszłość bliska szeptała do nas pochylonymi krzyżami, cichymi już dzwonnicami, szumem trawy w miejsach niegdyś tętniących życiem. Tę przeszłość mogliśmy dotknąć niestety już tylko w skansenie – Muzeum Bojkow w Myczkowie. Urokliwa cerkiew w Łopience ze swoim surowym wystrojem dzielnie konkurowała z pełną przepychu cerkwią w Gorzance, u niektórych z nas zdobywając palmę pierszeństwa. (Oba obiekty to dzisiaj kościoły rzym.-kat.)


Pośród wielu atrakcji turystycznych udało nam się nawet wygospodarować trochę czasu na wyznaczanie azymutu, pracę z mapą i… puszczanie kaczek na plaży w Zawozie nad Jeziorem Solińskim.

 

 

logo nowe 1

power logo

REKRUTACJA


rozbudowa szkola 

 2021/2022

Logo EarlyStage

KABATY stare gimnazjum i filia

na Kabaty

kliknij i dowiedz się więcej