2019 05 23 karta rowerowa 052019 05 23 karta rowerowa 1223 maja 2019 r. uczniowie z klas piątych zadawali egzamin praktyczny na kartę rowerową.

Teorię zaliczyli już dwa tygodnie wcześniej. Dziś przyszła pora na sprawdzenie ich umiejętności jazdy. Rozpoczęliśmy od toru przeszkód na szkolnym boisku. Każdy uczestnik musiał wykonać następujące zadania: spojrzenie w tył z przeczytaniem liczby z planszy, jazda z kierowaniem jedną ręką, jazda po ciasnym slalomie oraz po ósemce. Ostatnim elementem było zatrzymanie roweru we wskazanym miejscu.

Druga część dnia to wizyta w miasteczku ruchu drogowego na ulicy Sołtyka. Uczniowie podzieleni na kilkunastoosobowe grupy zdawali w warunkach bardzo zbliżonych do tych drogowych. Były prawdziwe znaki, linie, sygnalizacja świetlna, a nawet przejazd kolejowy z zaporami. Dodatkowym urozmaiceniem była ulewa która w połowie egzaminu zmusiła nas do krótkiej przerwy :) Na szczęście chmury szybko przeszły i można było dokończyć egzaminowanie.

Teraz już tylko czekamy na zdjęcia do kart. Niebawem piątoklasiści odbiorą swoje uprawnienia i legalnie wyruszą w rowerowy świat.
Życzymy im zawsze bezpiecznej i przyjemnej jazdy!

// Przypominamy: Zgodnie z przepisami każda osoba w wieku 10-18 lat musi mieć (przy sobie) kartę rowerową podczas poruszania się rowerem po drogach publicznych. Droga publiczna to również ścieżka rowerowa, jezdnia, chodnik, pobocze //