Do gry.... Gotowi? Start!2018 04 17 kl5M starowka 006    2018 04 17 kl5t starowka 010

Piąte klasy, pod przewodnictwem p. Małgorzaty Zielińskiej - mistrzyni historycznej gry miejskiej, przystąpiły do wyzwania pt. "Stare Miasto".

Wycieczka została podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich polegał na wędrówce ulicami Warszawy, zwłaszcza śladami Starego Miasta.

Uczniowie z uwagą słuchali krótkich, lecz bogatych w wiedzę, opowieści o mijanych miejscach i obiektach. Ich zadaniem było oznaczanie na mapie "zdobytych punktów".

Po tej części przyszła pora na radosne spędzenie czasu przy wspólnym obiedzie. Posileni piątoklasiści z zapałem przystąpili do wykonania drugiej części zadania. To było coś! W wyznaczonym czasie należało znaleźć odpowiedzi na pytania, które rozdała uczniom p. Małgorzata. Pytania znajdowały się na kartkach, natomiast odpowiedzi należało szukać w różnych miejscach Starego Miasta, np. na rogach Rynku, w kościołach..

Uczniowie działali zespołowo i dzielnie starali się uzyskać jak największą liczbę prawidłowych odpowiedzi. Taką lekcję historii z pewnością zapamiętają na dłużej. :)