ZAPRASZAMY NA RELACJĘ Z BIAŁEJ SZKOŁY KLAS TRZECICH ORAZ GALERIE ZDJĘĆ PANA FILIPA

02   08   17

01DZIEŃ PIERWSZY, 19 marca

Pierwszy dzień na Białej Szkole za nami. Dziś większą część dnia zabrała nam podróż. Jazda w niedzielę była jednak bardzo przyjemna. Droga pusta a pogoda słoneczna. Po przyjechaniu na miejsce, zakwaterowaliśmy się w pokojach i zjedliśmy obiad. Rosół z makaronem, udko kurczaka, ziemniaki, surówka i ciasto. Po posiłku szybko korzystając z ładnej pogody poszliśmy na spacer podzwiać panoramę Zakopanego. Po powrocie kolacja i spotkanie informacyjne na którym uczestnicy zapoznali się z zasadami wyjazdu, planami na jutrzejszy dzień, podziałami na grupy. Aktualnie od 21:30 wszyscy śpią a na dworze pada śnieg. Pozdrawiamy!

DZIEŃ DRUGI, 20 marca

Drugi dzień zakończony. Dziś wszystkie grupy jeździły na stoku Ząb potoczki. Nad stokiem przechodziły co chwila krótkie opady deszczu. Naszczęście mało intensywne, więc nie zmokliśmy. Grupa początkująca samodzielnie jeździ i wjeżdża wyciągiem. Grupa sportowa uczyła się dziś jazdy tyłem i na jednej narcie. Wszyscy bardzo zadowoleni. Po nartach obiad i spacer do pobliskiego kościółka i powrót przez pola koło domu Kamila Stocha. Wieczorem uczestnicy wysłuchali prezentacji Tatry i Podhale oraz wypełnili ciekawe karty pracy. Na wieczornym zebraniu omawialiśmy właściwe założenie i zapinanie buta narciarskiego oraz działanie wiązań. Jutro stawiamy tyczki! Do usłyszenia!

DZIEŃ TRZECI 21 marca 07

Wtorek na Białej Szkole za nami. Dziś drugi dzień narciarski w Zębie. Na stoku ćwiczyliśmy jazdę sportową na tyczkach w dwóch ustawieniach. Za każdym razem czas mierzony był fotokomórką. Zrobiliśmy ponad 450 przejazdów na czas!! Warunki super: słońce, bardzo ciepło, a po krótkim czasie na trasie slalomu "dokopaliśmy się" do twardego listopadowego śniegu. Po obiedzie (żurek, pierogi) udaliśmy się autobusem do Izby regionalnej w Murzasichlu. Tam wysłuchaliśmy wesołej i ciekawej prezentacjj o Podhalu, tutejszych strojach, zwyczajach, historii. Na koniec wizyty na starych góralskich skrzypcach zagrał nam Stefan. Wieczorne zebranie połączone było z analizą zdjęciową naszych przejazdów po slalomie. Jutro jedziemy na stację narciarską Suche. Dobranoc!

DZIEŃ CZWARTY 22 marca

Środa, dzień czwarty. Dziś z powodu niekorzystnych warunków pogodowych zamknięta została stacja narciarska Suche. Deszcz 50% czasu, Temperatura 6*C, mgła (od kilkunastu do kilkuset metrów) My jednak nie odpuszczamy! Dziś jeździliśmy na stoku narciarskim Małe Ciche. Pusty, długi stok tylko dla nas więc wszyscy bardzo zadowoleni z jazdy. Po obiedzie uczestnicy z p. Marysią wykonywali karty pracy z Angielskiego. Aktualnie (18:00) trwa wyjątkowo ciekawa prezentacja o ratownictwie w górach prowadzona przez ratownika TOPRu. W planach na dziś jeszcze kolacja i wieczorne zebranie. Jutro Kasprowy! Trzymajcie kciuki za pogodę! Pozdrawiamy!

DZIEŃ PIĄTY 23 marca15

Czwartek za nami. Dziś dzień o maksymalnie zmiennej pogodzie. Silnie wiejący wiatr przeganiał przez góry gęste warstwy chmur, które czasowo ograniczały widoczność do ok. kilkunastu metrów. Temperatura wysoka, szczególnie w pojawiającym się co jakiś czas słońcu. Dziś cała nasza grupa wyjechała kolejką na Kasprowy, wyszli też pod dzwon i do obserwatorium. Warunki na górze trudne: kiepska widoczność i silny wiatr. Zakwalifikowana grupa 17 osób zjechała jednak szczęśliwie na dół na nartach. Tam w 2/3 nartostrady skończył się śnieg i pozostały odcinek trzeba było pokonać pieszo. Po zjeździe wszyscy doszliśmy do pustelni brata Alberta i na Kalatówki, a następnie pojechaliśmy zwiedzić skocznię narciarską. Wieczorem obchodziliśmy urodziny Antka w Karczmie, w prawdzie góralskim stylu. Była kapela góralska, pokazy tańców, pizza i chwila na zabawę przy muzyce. Jutro ostatni dzień narciarski, w planach Białka.. Pozdrawiamy!

DZIEŃ SZÓSTY 24 marca

Biała Szkoła powoli dobiega końca. Dziś za nami ostatni narciarski dzień. Całe Podhale przykrywała gęsta mgła, często występowała też mżawka, temp. 5 stopni. Na dzisiejsze zajęcia narciarskie wybraliśmy stoki Białki. Wszyscy pod wrażeniem ilości tras, nowoczesnych wyciągów i małej liczby ludzi. Po bardzo udanej narciarskiej części pojechaliśmy na wycieczkę do Zakopanego. Zjechaliśmy i wyjechaliśmy kolejką, zwiedziliśmy Krupówki, kościół, kupiliśmy pamiątki. Po powrocie czekało nas zakończenie obozu wraz z pokazem zdjęć z całego tygodnia. Od 21:45 wszyscy spakowani, śpią czekając na jutrzejszą podróż. Pod oknami czeka też piękny, nowy autokar który przyjechał po nas z Warszawy już dziś. (...) Pozdrawiamy!

relacje publikował pan Filip na stronie FB