Wiosenny Konkurs Recytatorski
cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Temat "Zwierzę słucha zwierzeń" dla klas I-III zainspirowany twórczością Stanisława Barańczaka zgromadził 2 marca 41 recytatorów. Uczniowie z klas IV-VI zaprezentowali swoje umiejętności tydzień później, wybierając repertuar dotyczący natury. Wiersze wygłosiło 36 osób.

Deklamacje oceniało jury w składzie: p. dyrektor Marzanna Rymsza-Leociak, p. Izabela Dzieduszycka, założycielka Stowarzyszenia Przymierze Rodzin, p. Krystyna Dzieduszycka-Rycerska, członek zarządu Stowarzyszenia, p. Urszula Sadkowska-Petryszyn, nasza polonistka. Komisja nagrodziła najlepsze prezentacje w każdej z sześciu kategorii wiekowych. Szczególne uznanie p. Izabeli Dzieduszyckiej zyskali recytatorzy z klasy 6t, zostali wyróżnieni za liczny udział w konkursie oraz ambitny i dojrzały repertuar.

Gratulacje!