2016 02 23 4a NHEF 004Podejmując ryzyko  to kolejny film w cyklu NHEF, który obejrzeli uczniowie klasy 4a.

Kiek jest wyjątkowo bystrą i pełną energii dziewczynką. Uwielbia spędzać czas ze swoim tatą, ale najbliższe miesiące będzie musiała spędzić bez niego. Tata Kiek jest lekarzem i wyjeżdża na kolejną wojenną wyprawę, by pomagać rannym. Dziewczynka bardzo martwi się o niego i postanawia zrobić wszystko, by pomóc mu wrócić szczęśliwie do domu. Niektóre z jej pomysłów są zaskakujące i nietypowe, chociaż bohaterka jest przekonana o ich słuszności. Jej starania o to, by zmniejszyć ryzyko, że jej tacie coś się stanie, nie spotyka się ze zrozumieniem dorosłych.

Dla nas film stał się okazją do dyskusji na temat zalet i wad podejmowania ryzyka. Jakie emocje towarzyszą nam przed podjęciem wyzwania, jakie po - gdy osiągniemy cel lub poniesiemy porażkę? Co dzieje się z naszymi emocjami, gdy ryzyko podejmuje ktoś bliski?

Dzieci oceniły film jako bardzo ciekawy i przyznały mu 8/9 punktów.