Kółko "Mydło i powidło" to czas na rozmowy i żarty, ale przede wszystkim twórcze działania w radosnej lub spokojnej atmosferze. 2016 02 25 kolko mydlo powidlo 003

Staram się wsłuchać w nastroje dzieci, ale przede wszystkim zależy mi na tym, by pod koniec szkolnego dnia dzieci pozwoliły odpocząć swoim uszom, strunom głosowym, myślom i oddały się pracom manualnym. Bywają dni, kiedy sobie podśpiewujemy, czytamy, przed świętami słuchaliśmy ukraińskich kolęd.

2016 02 25 kolko mydlo powidlo 008Tydzień temu mieliśmy nastrój na piosenki z filmów Disney'a (piosenka z filmu Frozen w kilkunastu wersjach językowych jako zagadka lingwistyczna - dzieci mają rewelacyjne wyczucie językowe). Dzieci pracowały w technice decoupage (bombki i zawieszki na choinki), origami (śnieżynki), collage, lepiły z gliny, szkliwiły wypaloną ceramikę, piekły i ozdabiały pierniczki, wykonywały robótki bez drutów i szydełka.

Ostatnie zajęcia w tym semestrze były wyjątkowo udane. Dzieci pracowały w dużym skupieniu, słuchając historii z serii o Basi, autorstwa Zofii Staneckiej. Powstały przepiękne prace z filcu - koguty i kurki o szerokim zastosowaniu. Wszyscy podeszli do zadania z dużym zaangażowaniem - dzieci cierpliwie nawlekały nici i zszywały własnoręcznie wycięte kawałki filcu.