Odwiedziliśmy Teatr Królewski w Łazienkach, gdzie szukaliśmy najlepszego miejsca na widowni dla króla, 2015 grudzien w 1MK 003badaliśmy akustykę wnętrza, myszkowaliśmy po kulisach, próbowaliśmy się zmieścić w budce suflera. Wykorzystaliśmy też możliwości naszej wyobraźni, by bez żadnych rekwizytów wywołać burzę na scenie, zapraszamy do posłuchania!

 

2015 grudzien w 1MK 011

         Uczestniczyliśmy w koncercie "Święta z polską muzyką tradycyjną" w ramach cyklu Muzyka Żywa w Muzeum Etnograficznym. Przy dźwiękach skrzypiec, basetli i bębna obręczowego poznaliśmy typowe postaci z orszaku kolędników, nauczyliśmy się kilku zabaw, np. "oto tak sieją mak". Z zapartym tchem słuchaliśmy apokryficznej opowieści o Matce Boskiej uciekającej przez pole przed żołnierzami i zaśpiewaliśmy diabełkowi "za twe złości, za twe zbytki pójdź do piekła, boś ty brzydki".
 

          Przygotowaliśmy kartki z życzeniami dla sióstr misjonarek Maryi i odwiedziliśmy je z krótkim programem recytatorskim. Nauczyliśmy się kilku wierszy klasyków poezji i sprawiliśmy wielką radość siostrom w ramach akcji "Jesteśmy Mikołajami".