Omawianie kolejnej lektury "Mój dziadek był drzewem czereśniowym" Angeli Nanetti zakończyło się Dniem Włoskim. moj dziadek

2015 12 10 lektura4A 001

Popijając świeżo wyciskane soki z pomarańczy (po włosku pomarańcza to l'arancio) i podjadając włoskie przekąski (gli stuzzichini), opowiadaliśmy sobie o włoskiej lidze piłki nożnej (il calcio - piłka nożna), architekturze (l'archittettura), samochodach (gli automobili), kuchni włoskiej (la pizza, la pasta, i frutti di mare, il tiramisu, il cappuccino...), operze (l'opera) i języku (la lingua italiana).

Dzieci śpiewały wspólnie piosenkę "Felicita", oglądały teledysk Erosa Ramazottiego. Dzięki ilustrowanym słownikom polsko-włoskim, dzieci zapoznały się z leksyką z wybranej przez siebie dziedziny. Stworzyliśmy wspólnie "włoskie" drzewo genealogiczne.

Urszula Sadkowska-Petryszyn