Przez dużą część drugiego semestru członkowie Klubu Odkrywców zajmowali się zgłębianiem tajników architektury i budownictwa. Badaliśmy sposoby tworzenia projektów, różne rodzaje budowli (również te najbardziej wymyślne), elementy konstrukcji i czynniki, które mają wpływ na ich kształt. Bawiliśmy się także w architektów wnętrz.

Tak przygotowani ruszyliśmy na własny mini plac budowy, gdzie wytyczyliśmy obrys stawianego budynku (pilnując właściwego odstępu od granicy działki), postawiliśmy ściany wykorzystując do tego moduły ceramiczne z odzysku, przeprowadziliśmy instalację elektryczną, przykryliśmy dach, który pokryliśmy papą, wstawiliśmy bramę i otynkowaliśmy budynek, a na końcu pomalowaliśmy go na miły piaskowy odcień. Pozostawało już tylko uprzątnięcie otoczenia i wykonanie podjazdu ze żwiru i garaż gotowy. Niestety klimat nie dopisał i nie wzeszła posiana trawa, ale sam budynek prezentuje się bardzo okazale, a do środka można zajrzeć dzięki świecącej żarówce.

Model garażu można oglądać do końca roku szkolnego na półpiętrze między pierwszym a drugim piętrem szkoły. Zapraszamy!

Klub Odkrywców