sejm kl4-6 27 04 2015 02W ramach obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja klasy 4-6 udały się z wizytą do gmachu polskiego parlamentu. Zwiedzając Sejm i Senat uczniowie poznali podstawowe zasady polskiego trybu ustawodawczego, dowiedzieli się kto piastuje najważniejsze stanowiska w obu izbach parlamentu, a także usłyszeli kilka faktów i ciekawostek z historii polskiego parlamentaryzmu.

Wizyta była okazją do obejrzenia sal posiedzeń plenarnych Sejmu oraz Senatu, znanych większości Polaków z ekranów telewizora, a także do zajrzenia w inne, mniej znane zakamarki gmachu. Na zakończenie wycieczki wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki oraz materiały informacyjne.

Dzięki wspaniałej pogodzie wycieczkę udało się połączyć z miłym spacerem przez wiosennie ukwiecone warszawskie parki.